۴۰۰هزار پناهنده در ایران تحت پوشش تحصیلی قرار دارند

بابالو، رییس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش گفت: ۴۰۰ هزار پناهنده در ایران تحت پوشش تحصیلی قرار دارند./یونسکو، یونیسف، کمیساریای عالی پناهندگان، سازمان اکو و آیسسکو که ۵۲ کشور اسلامی را شامل می شود با مرکز امور بین الملل آموزش و پرورش در ارتباط هستند.

به گزارش عیارآنلاین، خلیل الله بابالو روز چهارشنبه در سومین روز برگزاری اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش سراسر کشور افزود: رصد آموزش و پرورش دیگر کشورها، جذب حداکثری دانش آموزان ایرانی خارج از کشور و استفاده حداکثری از حضور ۴۰۰ هزار دانش آموز پناهنده و اتباع در ایران از جمله فعالیت های این مرکز است.
وی ادامه داد: یونسکو، یونیسف، کمیساریای عالی پناهندگان، سازمان اکو و آیسسکو که ۵۲ کشور اسلامی را شامل می شود با مرکز امور بین الملل آموزش و پرورش در ارتباط هستند.
بابالو افزود: در ۸۰ کشور دنیا ۱۲۶ مدرسه و دو هزار پرسنل داریم که تلاش می شود تجربه آموزش و پرورش سایر کشورها را انتقال دهیم.
وی افزود: از سال ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۲ ارتباط بین المللی با EFA قطع بود که این اتفاق از سال ۹۲ به بعد رخ داد و با حضور در مجامع جهانی می توانیم تاثیرگذار باشیم.
رییس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش درخصوص اعزام معلم به خارج از کشور گفت: در طول سه سال گذشته ۷۰۰ معلم به نقاط مختلف دنیا اعزام شدند و اکنون ۱۷۰ نفر پس از آموزش های لازم آماده اعزام خواهند بود و در مجموع ۳۸۰ نفر از نیروها باقی خواهد ماند که امسال برای آنها آزمون برگزار می شود.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: