در سال ۹۴ تحویل پروژه های عمرانی به ۲۰۰۰ مورد رسید

رییسی ، معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش: طی سه سال گذشته روند تخصیص اعتبارات ملی رو به رشد بوده است. در سال ۹۲، ۱۲۱۶ پروژه تحویلی داشتیم که در سال ۹۴ به ۲۰۰۰ رسید./امیدواریم ۱۰۴ هزار کلاس درس طی یک سال جاری به سیستم‌های گرمایشی استاندارد مجهز شوند.

به گزارش عیارآنلاین، مرتضی رییسی در دومین روز از سی‌وسومین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور با بیان اینکه طی سه سال گذشته روند تخصیص اعتبارات ملی رو به رشد بوده است، گفت: در سال ۹۲، ۱۲۱۶ پروژه تحویلی داشتیم که در سال ۹۴ به ۲۰۰۰ رسید.

وی افزود: در سال ۹۴، ۱۱ هزار و ۲۰۰ کلاس جدید و استاندارد با یک میلیون و ۵۸۰ متر مربع مساحت آماده شد و سرانه فضای آموزشی از ۴٫۸۶ متر مربع به ازای هر دانش‌آموز در سال ۹۴، اکنون به ۵٫۱ متر مربع رسیده است.

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور  با بیان اینکه بعد از انقلاب اسلامی از موضوع آتش‌سوزی‌ها در مدارس رنج برده‌ایم و با شروع فصل سرما همواره یک نگرانی در بدنه مسوولان و وزرای آموزش و پرورش وجود داشته است، گفت: در سال ۹۲، ۲۱۱ هزار کلاس درس با بخاری‌های نفتی خداحافظی کرده‌اند و سال گذشته نیز ۱۰۷ هزار مدرسه به سیستم گرمایشی استاندارد تجهیز شدند. امیدواریم طی هماهنگی با سازمان مدیریت، ۱۰۴ هزار کلاس درس باقیمانده نیز طی یک سال جاری به سیستم‌های گرمایشی استاندارد مجهز شوند.

رییسی با بیان اینکه مشارکت خیران مدرسه‌ساز افزایش یافته است، گفت: تعهدات خیران در جشنواره هجدهم، ۸۴۰ میلیارد تومان بود. درصد مشارکت خیران سال به سال افزایش یافته و اکنون ۳۱ درصد پروژه‌های ما به همت خیران و سایر نهادها در حال تکمیل است.

وی افزود: در سال ۹۴ ، ۳۴۰ جشنواره خیرین مدرسه‌ساز برگزار و برای اولین بار با رهبر معظم انقلاب دیدار کردند.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش به انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان‌های مختلف اشاره کرد و گفت: بنیاد برکت، ساخت ۱۰۰۰ مدرسه را شروع کرده و امسال از ۲۰۰ مدرسه جدید بهره‌برداری می‌کند. بالغ بر ۷۰ تا ۸۰ درصد تفاهم‌نامه‌های ما اجرایی شده‌اند.

رییسی ادامه داد: پروژه‌های نیمه تمام ما اکنون به کمتر از ۵۲۰۰ مورد با ۲۴ هزار کلاس درس رسیده است. اگر ظرف یک تا دو هفته آینده تخصیص اعتبارات صورت پذیرد، بالغ بر ۱۰۰۰ پروژه با ۵۵۰۰ کلاس درس را در راستای محرومیت‌زدایی از مدارس بهره‌برداری می‌کنیم و امیدواریم ظرف یک سال آتی بتوانیم با تخصیص اعتبارات مدارس خشتی و گلی را جمع‌آوری کنیم.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه باید خیران را در کنار خومان نگه داریم، گفت: تغییر نام مدارس خیرساز و تغییر مقطع این مدارس، ممنوع است و هرگاه حتی یک مورد تخطی از این قانون گزارش می‌شود، موجی را در کشور ایجاد می‌کند.

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در پایان گفت: برای ایزوگام مدارس و آسفالت ۱۲۰ هزار تن سهمیه قیر رایگان داریم که در اختیار مدارس قرار می‌گیرد.

منبع: ایسنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: