ابلاغ دستورالعمل راهبران آموزشی به استان‌ها

دیمه ور، معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش ضمن اعلام این خبر که بخشنامه و دستورالعمل راهبران آموزشی ظهر امروز به استان‌ها ابلاغ شد گفت: بر اساس این دستورالعمل افرادی که در این پست قرار دارند از امتیازاتی که به مدیران مدارس تعلق می‌گیرد برخوردار می‌شوند و ماموریتی ده‌گردشی و مراقبت و نظارت از مدارس روستایی و عشایری را بر عهده می‌گیرند

به گزارش عیارآنلاین، محمد دیمه‌ور، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در میزگرد پرسش و پاسخ دومین روز از سی و سومین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور ضمن اعلام این خبر که بخشنامه و دستورالعمل راهبران آموزشی ظهر امروز به استان‌ها ابلاغ شد گفت: بر اساس این دستورالعمل افرادی که در این پست قرار دارند از امتیازاتی که به مدیران مدارس تعلق می‌گیرد برخوردار می‌شوند و ماموریتی ده‌گردشی و مراقبت و نظارت از مدارس روستایی و عشایری را بر عهده می‌گیرند و امیدواریم با تعریف این پست ناظر عالی در مناطق روستایی و عشایری بشوند.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در ادامه به ناکارآمدی مجتمع‌های آموزشی اشاره کرد و گفت: امیدواریم با همت مدیران آموزش و پرورش از ظرفیت این مجتمع‌ها استفاده شود.

وی در پاسخ به پرسشی درباره اجرای نظام ۶٫۳٫۳ در مدارس ابتدایی که بر اساس آن این مدارس به دو دوره ۳ پایه‌ای تقسیم می‌شوند گفت: در حال حاضر حدود ۶۰ درصد از مدارس بالای ۲۰۰ دانش آموز این نظام را مستقر کرده‌اند. برای مدارس باقیمانده درخواست می‌کنیم مدیران آموزش و پرورش تا حد امکان در مدارس بالای ۵۰۰ دانش آموز این نظام را اجرا کنند.

دیمه ور همچنین به ابلاغ بخشنامه آموزش معلمان شش سال سابقه و کمتر اشاره کرد و گفت: به زودی بخشنامه آموزش معلمان ۷ تا ۱۲ سال سابقه نیز به استان‌ها ابلاغ می‌شود.

بر اساس این گزارش، اسفندیار چهاربند، رئیس مرکز منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش نیز درباره آموزش معلمان پایه دهم گفت: مرحله برنامه ریزی درسی و هدایت تحصیلی برای استقرار پایه دهم انجام شده و مرحله سوم استقرار ساماندهی معلمان پایه دهم است. باید در فرصت باقیمانده تا شروع سال تحصیلی تکلیف معلمان پایه دهم مشخص شود.

وی ادامه داد: بخشنامه آموزش ضمن خدمت معلمان پایه دهم برای همه شاخه‌ها و رشته‌های تحصیلی روز گذشته ابلاغ شده و سهم استان‌ها مشخص شده است.

چهار بند افزود: دوره‌های تامین مدرس در تهران به صورت متمرکز انجام می‌شود و اعتبار برگزاری دوره‌ها به تفکیک استان‌ها مشخص شده است و باید تا پایان شهریور و در موارد خاص تا نیمه مهرماه ۱۵۰ هزار معلم پایه دهم را تحت آموزش ببریم تا با کتب جدید آشنا شوند.

رئیس مرکز منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش درباره ساماندهی مربیان پیش دبستانی گفت: ما هیچ برنامه‌ای برای استخدام رسمی، پیمانی و آزمایشی مربیان پیش دبستانی نداریم و آنها به صورت حق التدریس و با مجوز ادامه خدمت می‌دهند و ما توانمندسازی آنها را دنبال می‌کنیم.

منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: