اختصاص ۵ میلیارد تومان برای انجام ۳ ساعت فعالیت فرهنگی در دانشگاه فرهنگیان

صادق زاده، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان: حمایت مطلوب از آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان نمی شود./ تربیت دانشجو-معلم محور نیست بلکه شایستگی محور است. برنامه درسی تربیت معلم باید تلفیقی باشد./ از بودجه کل دانشگاه فرهنگیان حدود نصف آن برای کارهای فرهنگی صرف می شود./ ۵ میلیارد تومان بودجه برای انجام ۳ ساعت فعالیت فرهنگی در نظر گرفته شده است.

به گزارش عیارآنلاین، حجت الاسلام و المسلمین علیرضا صادق زاده قمصری در همایش و دوره آموزشی مسئولان دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور که امروز سه شنبه ۲۶مردادماه در تالار آدینه برگزار شد، اظهار کرد: کار فرهنگی مهمترین کار دانشگاه فرهنگیان است و این دانشگاه با وجود مشکلات و موانع بسیاری که دارد اما کار بزرگ و پراهمیتی را انجام می دهد.

وی ادامه داد: حمایت مطلوب از این دانشگاه اهمیت بالایی دارد که در این راستا از آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان حمایت لازم نمی شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان بیان کرد: باید حوزه فعالیت خود را ساماندهی کنیم مسائلی مانند شورای فرهنگی ، بودجه ، نیروی انسانی، رابطه با نهادها و تشکل ها باید مورد بررسی قرار گیرد.

صادق زاده اشاره کرد: در دانشگاه فرهنگیان از فعالیتهای فرهنگی اجتماعی هر گونه تدبیر در قالب داوطلبانه برای کسب شایستگی تعریف می شود .

وی با اشاره به اینکه تربیت معلم و هویت حرفه ای آنها باید هدف باشد افزود: تربیت معلم دانشجو معلم محور نیست بلکه شایستگی محور است. برنامه درسی تربیت معلم باید برنامه تلفیقی باشد .

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان با اشاره به اینکه این دانشگاه باید کانون تحقق حیات طیبه شود گفت: دانشگاه به جایی رسیده که باید برنامه های فرهنگی و اجتماعی آن جز برنامه های تعلیم و تربیت باشد.

صادق زاده تصریح کرد: از بودجه کل دانشگاه فرهنگیان حدود نصف آن برای کارهای فرهنگی صرف می شود برای اجرای برنامه متمرکز باید پشتیبانی سطح استان ها چک شود. اصول و سیاست باید اعلام و استان ها متناسب با آن برنامه ریزی کنند.

وی با تاکید بر اینکه شورای فرهنگی اجتماعی باید جدی گرفته شود افزود: از بودجه فرهنگی غیرمتمرکز ۳۰ درصد در اختیار شورا و ۳۵ درصد به پردیس ها اختصاص دارد که این بودجه بر حسب سرانه فرهنگی و دانشجویی اختصاص می یابد.

صادق زاده عنوان کرد: در سال تحصیلی جدید ۵ میلیارد تومان بودجه برای انجام ۳ ساعت فعالیت فرهنگی در دانشگاه در قالب پنجره باز و بدون اجبار برای دانشجویان در نظر گرفته شده است که شامل برگزاری کرسی های آزاداندیشی و انجام مناسبتها است.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان با تاکید بر استفاده از ظرفیت های استانی بیان کرد: نگاه اقتصادی دولت متکی به بودجه نفت باید مورد توجه باشد می توان برای انجام فعالیتهای خود از ارگان هایی مانند سپاه ، بسیج، سازمان تبلیغات و شهرداری کمک بگیریم.

صادق زاده خاطرنشان کرد: شورایی کار کردن اساس کار ماست اما دانشگاه به شدت مشکل بودجه و نیروی انسانی دارد همچنین باید علاوه بر حل این موضوع پست های چندترکیبی را سامان دهیم.

منبع: پانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: