نعمت زاده: رشد ۴.۵ درصدی مصرف برق صنعتی، نشان از تحرک تولید دارد.

وزیر صنعت ، معدن و تجارت از افزایش ۲۱ درصدی صادرات غیر نفتی در ۴ ماهه امسال نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: طبق آمار، برق صنعتی طی ۴ ماهه امسال ۴.۵ درصد رشد داشته است که نشان از تحرک صنعت دارد.

به گزارش عیارآنلاین، محمد رضا نعمت زاده در نشست روسای سازمان صنعت ، معدن و تجارت استانها و سرپرستان بانک صنعت و معدن استانی افزود : باید ۲۵ درصد صادرات معادل ۱۰ میلیارد دلار افزایش یابد تا به رقم ۵۰ میلیارد دلار هدفگذاری شده در پایان سال برسیم.

وی با تاکید بر رونق تولید و صادرات اعلام  کرد : طرح رونق تولید برای ۱۰ هزار واحد صنعتی امسال به اجرا در آمد و سال ۹۶ هم با تجربه و روش بهتر دنبال خواهیم کرد.

نعمت زاده با بیان اینکه اگر مشکل نقدینگی صنایع حل شود صنعت کشور فعال تر می شود ادامه داد: صنایع بزرگ باید به صنایع زیر مجموعه خود در حل مشکلات نقدینگی کمک کنند و صنایع کوچک بتوانند از تسهیلات بانکها استفاده کنند.

نعمت زاده با اشاره به لزوم بازآموزی سالانه کارکنان صنعت کشور تصریح کرد : رقابت پذیری بنگاهها با آموزش امکان پذیر است و این در حالی است که متوسط ساعات آموزش کارکنان صنعت کشور زیر یک ساعت است  .

وزیر صنعت ، معدن و تجارت ادامه داد: کارکنان شهرکهای صنعتی در اولویت آموزشهای مربوط هستند و باید متوسط  ساعات آموزشی افزایش یابد.

وی با اشاره به امضای ۹۶ فقره عقد قرارداد در بانک صنعت و معدن برای تسهیلات دهی به واحدهای صنعتی در کشور گفت : طبق آمار،  برق صنعتی طی ۴ ماهه امسال ۴٫۵ درصد رشد داشته است که نشان از تحرک صنعت دارد.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: