۱۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۲

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: تصمیم‌گیری‌های نادرست سرمایه‌گذاری‌ها را دچار خطا کرد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه به دلیل انتظارات و توقعات نادرست ما از نظام بانکی، برخی از مشکلات برای شبکه بانکی ایجاد شده است، گفت: حتما اگر در گذشته بر اساس آمایش تصمیم گیری می کردیم دچار خطاها در سرمایه گذاری ها نمی شدیم.

به گزارش عیارآنلاین، هادی قوامی با اشاره به بدهی های دولت به نظام بانکی افزود:‌ حتما اگر در گذشته بر اساس آمایش تصمیم گیری می کردیم دچار خطاها در سرمایه گذاری ها نمی شدیم؛ به دلیل خطاها سرمایه گذاری ها در بخش های اشتباه صورت گرفته این در حالی است که ۹۰ درصد سرمایه گذاری های صورت گرفته نیز از طریق سیستم بانکی بوده است.

قوامی افزود: درحالی از سال ۵۷ تا کنون نقدینگی به هزار هزار میلیارد تومان رسیده و رشد ۴ هزار برابری داشته که در همین مدت رشد تولید ناخالص داخلی ۲ درصد بوده است. که در این زمینه کسری بودجه دولت و تصمیمات نادرست مجلس و دولت ها نقش داشته اند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در مراسم رونمایی از شبکه خبری اقتصاد و بانک همچنین گفت: طبیعتا یک خبرگزاری قوی که بتواند نقش و رسالت خود را در پیام رسانی و تحلیل درست و جلب اعتماد عمومی ایفا کند قطعا می تواند در کاهش مسایل و مشکلات نقش مهمی داشته باشد.

این نماینده مجلس اظهارامیدواری کرد که شبکه خبری ایبنا مرجعی برای بخش های مختلف از جمله دولت، مجلس و فعالان اقتصادی شود و این جایگاه و نقش را ایفا کند.

منبع: تسنیم

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: