دستیار جوان شورایعالی مناطق آزاد: مدیران عامل مناطق آزاد با اعطای تسهیلات، طرح های تجاری سازی را حمایت می کنند

دستیار جوان شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از حمایت مدیران عامل مناطق آزاد برای اعطای تسهیلات به صاحبان طرح های تجاری سازی در این مناطق خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، «مصطفی حسنی» تاکید کرد: مناطق آزاد دریای فرصت ها هستند و باید اختراعات قابل تجاری سازی به این مناطق منتقل شود.
وی که دبیر شورای سیاست گذاری رویداد جایزه بزرگ اختراعات ایران نیز هست، با اشاره به اهمیت ایده و فکرهای نو برای تجاری سازی گفت: وظیفه داریم جامعه را متوجه آینده یعنی ایده های نو و ثروت آفرینی کنیم، به همین منظور بازدیدهایی برای آشنایی بیشتر نخبگان با مزیت های رقابتی مناطق آزاد تدارک دیده ایم.
خانه تکنولوژی ایران با همکاری وزارت صنعت معدن و تجارت، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و با حمایت بیش از ۳۰ دانشگاه و پژوهشگاه برتر کشور در راستای تجاری سازی و تولید دانش و ارزش گذاری به تحقیق و توسعه در سال ۱۳۹۱ در یک گام تحقیقاتی برای ایجاد یک شیوه جدید حمایتی تجاری سازی و فروش اختراعات اقدام کرد و در شهریور ماه سال ۱۳۹۳ پروژه جایزه بزرگ اختراعات ایران را با رویکرد تجاری سازی و با حضور بیش از ۴۰ تن از نخبگان، فعالان و صاحبنظران عرصه تکنولوژی کلید زد. این فستیوال بین المللی با حضور بیش از ۲ هزار مخترع، متخصص و سرمایه گذار و با حمایت سازمان ها و ارگان های علمی و فناوری کشور با هدف ایجاد انگیزه و ارج نهادن به فعالیت های علمی دانشمندان داخلی پایه گذاری شد.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: