سرپرست دانشگاه فرهنگیان:

دغدغه تامین هزینه مالی در دانشگاه فرهنگیان وجود ندارد

مهر محمدی، سرپرست دانشگاه فرهنگیان: مخاطب و طرف ما مهارت‌آموزان نبوده، بلکه آموزش و پرورش است./ در خصوص منبع تأمین هزینه‌ها دغدغه‌ای نداریم./ ظرفیت ورودی‌های دانشگاه فرهنگیان باید با توافق سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تعیین و اعلام شود./ اینکه تکلیف سرپرستی بنده چه خواهد شد را نه می‌دانم و نه پیگیری کرد‌ه‌ام.

به گزارش عیارآنلاین، محمود مهرمحمدی سرپرست دانشگاه فرهنگیان در خصوص دوره آموزشی پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش، اظهار داشت: تعداد داوطلبان خدمت در آموزش و پرورش که از طریق آزمون استخدامی این وزارتخانه و برای طی کردن دوره آموزشی به دانشگاه فرهنگیان آمده‌اند، ۴۵۰۰ نفر هستند؛ البته آموزش و پرورش ۵ هزار ردیف استخدامی گرفته بود که هنوز ۵۰۰ نفر از این افراد انتخاب و معرفی نشده‌اند.

وی ادامه داد:‌ بنا بود از این تعداد ۳۲۰۰ نفر در رشته‌هایی که در دانشگاه فرهنگیان ارائه می‌شود، ورود پیدا کرده و دوره‌های لازم را ببینند که در حال حاضر این افراد مشغول گذراندن این دوره‌ها هستند.

مهرمحمدی یادآور شد: ۱۳۰۰ نفر باقی مانده از این تعداد نیز به دانشگاه تربیت دبیر فنی شهید رجایی رفته‌اند؛ البته در دانشگاه‌ فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی برنامه یکسانی که در گروه هماهنگی تربیت معلم به تصویب رسیده به اجرا گذاشته شده است و این افراد پس از توفیق در آزمون پایانی وارد آموزش و پرورش می‌شوند.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان در خصوص «تأمین هزینه‌های آموزشی داوطلبان ورود به آموزش و پرورش»، تصریح کرد: دانشگاه فرهنگیان باید هزینه‌های لازم را از آموزش و پرورش دریافت کند؛ البته در خصوص منبع تأمین هزینه‌ها در این وزارتخانه تصمیماتی گرفته شده است و عملیاتی خواهد شد و ما دغدغه‌ای نداریم؛ ضمن اینکه مخاطب و طرف ما نیز مهارت‌آموزان نبوده، بلکه آموزش و پرورش است.

مهرمحمدی با بیان اینکه ظرفیت ورودی‌های دانشگاه فرهنگیان باید با توافق سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تعیین و اعلام شود، عنوان کرد: علت آن، این است که به ازای تک‌تک این ورودی‌ها باید یک ردیف استخدامی اختصاص یابد.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان در خصوص «مهم‌ترین برنامه‌های دانشگاه فرهنگیان در سال تحصیلی جدید»، خاطرنشان کرد: برنامه‌ متفاوتی نسبت به سال گذشته نداریم و بر اساس تعداد دانشجویانی که وارد این دانشگاه می‌شوند که بخشی از آن از طریق آزمون سراسری و بخشی از طریق آزمون استخدامی و دوره مهارت‌آموزی یکساله است، سعی در خدمات‌دهی با کیفیت‌تر به آنها را داریم.

 وی در خصوص «سرانجام تعیین تکلیف ریاست دانشگاه فرهنگیان»، اظهار داشت: هنوز این مسئله تعیین تکلیف نشده است و بنده رکورددار حضور در سرپرستی‌ها هستم.

 سرپرست دانشگاه فرهنگیان خاطرنشان کرد: اینکه تکلیف سرپرستی بنده چه خواهد شد را نه می‌دانم و نه پیگیری کرد‌ه‌ام.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: