رئیس سازمان صنعت و معدن استان البرز: اختصاص ۳ هزار میلیارد ریال مشوق صادراتی در کل کشور

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز گفت: امسال در حوزه منابع بودجه ای ۳ هزار میلیارد ریال برای اعطای مشوق های صادراتی و مبلغ یک هزار میلیارد ریال یارانه سود و تسهیلات واحدهای تولیدی کشور در نظر گرفته شده است.

به گزارش عیارآنلاین، ایرج موفق در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان البرز که عصر یکشنبه در در سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار شد، با اشاره به اینکه میزان صادرات البرز در سال ۹۳ حدود ۵۷ میلیون دلار و در سال ۹۴ حدود ۷۹ میلیون دلار بوده افزود: سال گذشته ۳۰ درصد صادرات استان نسبت به سال ماقبل افزایش داشته است.
وی با تاکید بر اینکه ظرفیت صادراتی استان بیشتر از اعدادی است که اکنون اعلام می شود گفت: برگزاری همایش برای اطلاع رسانی باید صورت گیرد تا واحدهای تولیدی برای صادرات کالاهای خود به سراغ گمرکات استان بروند.
وی با تاکید برلزوم تهیه آمار واطلاعات از طریق اتاق بازرگانی برای واحدهای صادرکننده، افزود: باید کمک شود تا واحدهای صادرکننده تشویق شوند تا از طریق گمرکات استان ورود کنند که می تواند برای شروع کار و گمرک مفید باشد.
رئیس سازمان صنعت و معدن استان البرزافزود: بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی در راستای اقتصاد مقاومتی، پیش بینی شده و در این حوزه از صندوق توسعه ملی، منابع بانکی و بودجه ای در نظر گرفته شده است.
وی اظهار داشت: از صندوق توسعه ملی ۱ تا ۲ میلیار دلار به خریداران خارجی کالاهای ایرانی تسهیلات داده می شود، همچنین سپرده گذاری ۲۰ هزار میلیارد ریال در یک دوره ۶ ساله با نرخ ۱۶ درصد برای صنعت و ۱۴ درصد برای بخش کشاورزی و دانش بنیان از طریق بانک های عامل در این زمینه در نظر گرفته شده است.
موفق گفت: در حوزه منابع بودجه ای نیز ۳ هزار میلیارد ریال برای اعطای مشوق های صادراتی مبلغ یک هزار میلیارد ریال یارانه سود و تسهیلات واحدهای تولیدی در نظر گرفته شده است.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: