نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰: مسئولان به تولید داخلی باور ندارند / فروش کالای بی‌کیفیت خارجی به کمک تبلیغات

نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی با برشمردن مشکلات و موانع تولید داخلی گفت: عدم باور مسئولان به تولید داخلی و عدم حمایت جدی و همه جانبه آن ها، از مشکلات اصلی تولید داخلی است.

به گزارش عیارآنلاین، فرهاد تجری در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو درباره مشکلات و موانع تولید داخلی گفت: عدم باور مسئولان به تولید داخلی و عدم حمایت جدی و همه جانبه از تولیدکنندگان از مشکلات اصلی تولید داخلی است.

وی افزود: حتی اگر تولید خارجی کیفیت پایین تری داشته باشد با تبلیغات و زرق و برق و ایجاد ذهنیت مثبت در میان مردم، باعث می شود فروش بیشتری داشته باشد. برای حل این مسئله نیاز به فرهنگ سازی است و لازم است مردم ما به این مسئله توجه کنند.

نماینده مردم قصر شیرین، سرپل ذهاب و گیلان غرب با تاکید بر لزوم حمایت از  تولید داخلی، اظهار داشت: باید کاری کرد که تولید کننده داخلی بتواند اعتماد بازار را به دست بیاورد و در عرصه رقابت با تولیدات خارجی سقوط نکند.

نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ با تاکید بر اینکه باید به داشته های خودمان باور داشته باشیم، تصریح کرد: باید در میان مردم فرهنگ سازی کرد تا به سرمایه های اقتصادی، فنی و مدیریتی مان اعتماد داشته باشیم. البته در کنار این مسائل ورود کالاهای قاچاق و بی رویه خارجی نیز دلیل دیگری شده است.

تجری از لزوم نظارت گفت و عنوان داشت: در بخشی که تولید داخلی با کیفیت داریم نباید اجازه داده شود که با تعرفه پایین کالای مشابه خارجی وارد شود.

وی یکی دیگر از دلایل عدم رشد تولید داخلی را نبود قوانین جامع دانست و گفت: در بعضی از حوزه ها به حدی قوانین  داریم که از این روزنه ها، منفذی برای تقویت واردات ایجاد می شود. هر چقدر به اقتضای شرایط روز پیش می رویم، ضرورت هایی پیش می آید که لازم است قانون گذار اینها را ریل گذاری کند.

تجری افزود: نداشتن راهبرد جامع و بلند مدت در حوزه اقتصادی باعث شده است این بخش آسیب زا  باشد. در کنار اینها برخورد احساسی با قوانین نیز معضل دیگری است؛ برای حل یک مشکل بجای اینکه نگاه کارشناسی و با آرامش صورت بگیرد، احساسی می شویم و قوانینی را تصویب می کنیم که یک بعد را سامان می دهد ولی ده ها بعد دیگر را آسیب می زند.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: