۵۴مرکز مشاوره ازدواج و خانواده در کشور فعال است

مدیرکل دفتر برنامه ریزی ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان گفت: هم اکنون ۵۴ مرکز مشاوره ازدواج و خانواده در سطح کشور فعال است که از این تعداد ۲۸ مرکز در تهران و سه مرکز در آذربایجان غربی به ارائه خدمات می پردازد.

به گزارش عیارآنلاین، ناصر صبحی شامگاه یکشنبه در جلسه مدیران ستادی، مراکز مشاوره و سمن های حوزه ازدواج و خیرین ارومیه افزود: امسال راه اندازی ۶۰ مرکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده جدید را در دستور کار قرار داده ایم.
وی اظهار کرد: ادغام سازمان های ترتیب بدنی و ملی جوانان موجب شده که فعالیت های حوزه جوانان مورد غفلت قرار گیرد چرا که بیشتر توجه ها به ورزش متمرکز شده است.
وی ادامه داد: دفتر برنامه ریزی ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان، برنامه ازدواج آسان و پایدار در بین جوانان وظیفه نظارتی، برنامه ریزی و ارتباط با ارگانها و دستگاه های مربوطه را بر عهده دارد.
وی اجرای طرح ملی آموزش های پیش از ازدواج برای یک میلیون جوان و ۷۵۰ هزار زوج جوان، نشست تخصصی وزیر ورزش و جوانان با رئیسان مراکز مشاوره ازدواج و خانواده و برگزاری جشنواره ملی ازدواج و جوانان در برج میلاد، رونمایی از تفاهم نامه وزارت ورزش و جوانان با بیمه تعاون و رونمایی از سامانه خدمات ملی ازدواج و جوانان در سه محور ازدواج، اشتغال و مسکن را از جمله برنامه های سالجاری در هفته دولت عنوان کرد.
صبحی ادامه داد: برگزاری جشنواره ازدواج جوانان روستایی با حضور خیرین و راه اندازی فراکسیون ازدواج، خانواده و جوانان توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی در خانه ملت از دیگر برنامه های مدون امسال است.
به گزارش ایرنا، نادر صبحی مدیرکل دفتر برنامه ریزی ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان روز یکشنبه جهت حضور در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان، دیدار با نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه و دیدار با مسئولان سازمان های مردم نهاد و خیران ازدواج به شهر ارومیه سفر کرده است.
پانزدهمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان با حضور مدیران و کارشناسان ارگانهای مرتبط با امور جوانان روز یکشنبه در محل استانداری آذربایجان غربی برگزار شد.
هم اکنون ۷۳ سمن و تشکل مردم نهاد جوانان با مجوز رسمی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی در سطح استان فعالیت دارند در حالی که سال گذشته تنها ۱۰ سمن در استان فعال بود.

منبع: ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: