۳۰ مرد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۰

عضو کمیسیون انرژی مجلس: وزارت نفت برای جلب نظر منتقدان قراردادهای جدید نفتی تلاش میکند

عضو کمیسیون انرژی مجلس با توجه به رایزنی هایی که در این چند روز توسط وزارت نفت در مجلس شورای اسلامی صورت گرفته است، به این نکته اشاره کرد که وزارت نفت گفته است اصلاحاتی در مفاد IPC به وجود آمده است و سعی می کنیم که نظر منتقدین را تأمین کنیم.

به گزارش عیارآنلاین، حسن بهرام نیا اظهار داشت علی رغم اینکه بسیاری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواستار برگزاری جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی با وزیر نفت بودند با توجه به تصمیم هیئت رئیسه  مجلس شورای اسلامی این جلسه تبدیل به جلسه غیر علنی شد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس افزود: در روز پنج شنبه و جمعه هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصمیم به برگزاری این جلسه به صورت غیر علنی گرفت و آن را به اعضای کمیسیون انرژی مجلس ابلاغ کرد.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به مشخص بودن اظهارات آقای زنگه در رابطه با  مفید یا غیر مفید بودن این جلسه گفت: احساس می شود این بار آقای وزیر حرفهای تازه ای برای گفتن دارد که ایرادات اصلی که بر IPC وارد است اصلاح شود.

وی با توجه به رایزنی هایی که در این چند روز توسط وزارت نفت در مجلس شورای اسلامی صورت گرفته است، به این نکته اشاره کرد که وزارت نفت گفته است  اصلاحاتی در مفاد IPC  به وجود آمده است وسعی می کنیم که نظر منتقدین را تأمین کنیم.

بهرام نیا افزود: منتقدین به دو دسته تقسیم می شوند یک دسته که به طور کلی مخالف IPC هستند و یک سری خواستار  اصلاحاتی روی آن با توجه به اشکالات پانزده گانه هستند. از این جهت دو دسته هستند ما از آن دسته ای هستیم که خواستار پذیرش این قراردادها با یک سری اصلاحات هستیم.

وی گفت: اقتصاد ما یک اقتصاد وابسته به نفت است و برای داشتن یک اقتصاد پویا و تأمین معیشت مردم  باید  از این ثروت ملی استفاده کنیم و ازمیادین مشترک نفت استفاده کنیم و اگر از آن استفاده نکنیم کشور همسایه از آن استفاده میکند. بنابراین می طلبد که با استفاده از فناوریها و تکنولوژیهای روز و نیروهای متخصص و مجرب در قالب قردادها از این منابع در جهت منافع کشور بهره برداری کنیم.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: