همکاری وزارت علوم و سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار به منظور حمایت از گسترش و توسعه شرکت‌های دانش بنیان

تفاهم نامه همکاری بین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار منعقد شد.

به گزارش عیارآنلاین، به نقل از وزارت علوم، تفاهم نامه همکاری بین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار در راستای مشارکت، همکاری و استفاده از ظرفیت‌ها و امکانات طرفین در ایجاد پارک علم و فناوری تخصصی در منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار و به منظور حمایت از گسترش و توسعه شرکت‌های دانش بنیان و تجاری‌سازی محصولات دانش بنیان در بازارهای داخلی و بین‌المللی منعقد شد.

در این نشست،  وحید احمدی اظهار داشت: یکی از سیاست‌های اساسی که وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دنبال می‌کند، استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی در راستای توسعه اقتصاد علمی در کشور است.

وی با اشاره به اینکه باید از ظرفیت‌های علمی در رسیدن به اقتصاد دانش بنیان بهره برد، تصریح کرد: در دنیای امروز سرمایه‌های فکری، خلاقیت‌ها و ظرفیت‌های دانش نقش اساسی را ایفا می کنند و در دنیای پیشرفته کنونی بیش از۸۵ درصد  سرمایه‌های اصلی که حرکت دهنده اقتصاد است سرمایه‌های دانشی (فکر بنیان) است.

معاون پژوهشی وزارت علوم خاطرنشان کرد: منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار ظرفیت و پتانسیل بالایی دارد و می‌تواند دروازه‌ای برای ارتباط حوزه فناوری با دیگر کشورهای جهان باشد

منبع: مهر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: