دبیر انجمن صنایع لبنی:

مشوق صادراتی جانی دوباره به کارخانه لبنی می بخشد

دبیر انجمن صنایع لبنی گفت:تخصیص ۲۰۰ میلیارد تومانی مشوق های صادراتی رونق کارخانه های لبنی را به دنبال دارد.

به گزارش عیارآنلاین، محمدرضا اسماعیلی مدیرعامل سابق اتحادیه کارخانه های لبنی ، با اشاره به  آخرین وضعیت اختصاص مشوق های صادراتی اظهار داشت: با توجه به کمبود مصرف محصولات لبنی در داخل، اختصاص یارانه به واحدهای لبنی و به دنبال آن کاهش قیمت شیر و فرآورده های لبنی سلامت جامعه را تضمین می کند.

وی افزود: اختصاص مشوق های صادراتی باید زمانی صورت گیرد که سرانه لبنیات در کشور افزایش یابد.
اسماعیلی در خصوص وضعیت کارخانه ها گفت: کارخانه های لبنی با موانع متعددی مواجه هستند به طوریکه با حداقل ظرفیت خود فعالیت دارند از این رو انتظار داریم دولت تمهیداتی در جهت کاهش مشکلات کارخانه های لبنی بیندیشد چرا که در غیر اینصورت به صنعت دامی و علوفه ای کشور ضربه ای مهلک وارد می شود.
مدیرعامل سابق اتحادیه  کارخانه های لبنی  ادامه داد: دامداران به سبب کاهش خرید شیر از سوی کارخانه ها و عدم استقبال بازار با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می کنند که لازم است مسئولین امر با حمایت از این بخش و اختصاص یارانه به محصولات لبنی، سرانه مصرف در داخل را افزایش دهد.
*** صادرات محصولات لبنی آب رفت
همچنین محمدرضا باکری دبیر انجمن صنایع لبنی کشور گفت: مصوبه ۲۰۰ میلیاردتومانی مشوق های صادراتی محصولات لبنی ابلاغ شده که بلافاصله پس از تامین اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه به کارخانه های لبنی پرداخت خواهد شد.
وی با اشاره به تاثیر مشوق های صادراتی در امر صادرات بیان کرد: اصولا بازارهای صادراتی شرایط با ثباتی به لحاظ سود آوری ندارند به گونه ای که گاها قیمت محصولات لبنی به سبب مازاد تولید کاهش می یابد که در این صورت رقابت با سایر رقبا سخت خواهد شد.
دبیر انجمن صنایع لبنی با اشاره به کاهش صادرات محصولات لبنی، تصریح کرد: صادرات محصولات لبنی سال ۹۴ به نسبت سال ماقبل خود ۱۳ درصد کاهش یافته که امیدواریم تخصیص مشوق های صادراتی موجب رونق کارخانه های لبنی شود.
باکری در خصوص شایعه افزایش قیمت لبنیات، اظهار داشت: با توجه به رکود حاکم بر بازار و کاهش تقاضا افزایش قیمتی نخواهیم داشت.

منبع: فودنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: