۲۷ مرد ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۰۴

پارک‌های علم‌ و فناوری رده‌بندی می‌شوند

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم از دسته بندی پارکهای علم و فناوری و مراکز رشد به منظور هماهنگی بیشتر آنها با استانداردها خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزرت علوم درباره بازنگری روند عملکرد پارکهای علم و فناوری گفت: در ابتدای سال ۹۳ پروژه بزرگ ارزیابی مجموعه پارک ها و مراکز رشد را به یکی از انجمن های علمی واگذار کردیم.

وی با اشاره به اینکه شاخص ها و استانداردهای این موضوع تعیین و ابلاغ شده، ادامه داد: درحقیقت با این کار که تاکنون مشابهی نداشته، باید ساختار، عملکرد و وضعیت پارکهای علم و فناوری، گزارش شود.
احمدی بیان کرد: در انتهای سال ۹۳ و ابتدای سال ۹۴ ارزیابی ها گزارش شد و بناداریم با دسته بندی پارکهای علم و فناوری، مواردی که به تقویت احتیاج دارند با حمایت بیشتر ارتقا دهیم.
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم اظهار داشت: رده بندی پارکها و مراکز رشد به هماهنگی بیشتر آنها با استانداردها کمک می کند.

خسرو پیری مدیر کل فناوری وزارت علوم پیش از این اعلام کرد، برای بازنگری روند فعالیت پارک های علم و فناوری دانشگاهی، کارگروهی در این وزارت تشکیل شده که نقاط قوت و ضعف این مراکز را بررسی می کند.

به گفته وی، وزارت علوم به پارک های علم و فناوری دانشگاهی نگاه مثبت دارد و هدف در این بازنگری، اصلاح روند فعالیت آنها است.

منبع: باشگاه‌خبرنگاران

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: