تامین ۲۸ میلیارد تومان جهت تجهیز مدارس ابتدایی

دیمه ور، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش: درسال جاری۲۸۰میلیاردریال جهت تامین تجهیزات مدارس ابتدایی با اولویت کلاس های چندپایه تخصیص یافت./ حدود ۶۰ درصد مدارس بالای ۲۰۰ نفر دانش‌ آموز اکنون به صورت دوری اداره می‌شوند.

به گزارش عیارآنلاین، محمد دیمه ور در دومین جشنواره جلوه گاه اثر و اندیشه در مشهدبه اهمیت کلاس های چند پایه اشاره کرد و افزود: چشم انداز آموزش و پرورش در آینده تلاش در جهت ارتقای سطح کیفی کلاس های چند پایه است.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش وپرورش تصریح کرد : درسال جاری۲۸۰میلیاردریال جهت تامین تجهیزات مدارس ابتدایی با اولویت کلاس های چندپایه تخصیص یافت ضمن آنکه درسال گذشته نیز با همین اولویت ۲۳۰میلیاردریال به موضوع تجهیزمدارس ابتدایی اختصاص داده شد.
وی با بیان این که بخشنامه راهبران آموزشی که مربوط به مدارس روستایی و مرزی کشور است به استان‌ها ابلاغ شده است، خاطرنشان کرد: براساس این آیین نامه تمام امتیازاتی که به مدیران مدارس تعلق می‌گیرد حق مأموریت و ایاب و ذهاب نیز به راهبران آموزشی تعلق خواهدگرفت تا بتوانند از مدارس روستایی و عشایری بازدید کنند.
دیمه ور با بیان این که حدود ۶۰ درصد مدارس بالای ۲۰۰ نفر دانش‌ آموز اکنون به صورت دوری اداره می‌شوند، اشاره کرد: بخشنامه چند معلمی متعلق به پایه های پنجم و ششم است و نباید در پایه های پایین تر استفاده شود.
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش وپرورش افزود: با بررسی وضعیت دانش آموزان پایه چهارم کشوربه این نتیجه رسیده ایم که دانش آموزان ما جهت ارتقا مهارت های فردی و اجتماعی به برنامه ریزی بیشتری نیاز دارند .
گفتنی است؛ در این جشنواره از کتاب های رنگین کمان یادگیری ، نقشه محتوایی و مفهومی علوم تجربی ، نرم افزار آموزشی جلوه گاه اثر و اندیشه ، نگاره علوم تجربی و زمین شناسی رو نمایی شد.

منبع: پانا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: