فراوانی تجهیزات پزشکی قاچاق در فروشگاه ها

جمشیدی، رئیس سازمان تعزیرات حکومتی: درحوزه بهداشت و درمان حدود ۸۰ هزار قلم تجهیزات پزشکی در کشور وجود دارد، برخی از این اقلام قاچاق و برخی از طریق کمرگ و با نظارت صحیح وزارت بهداشت به کشور وارد شده است. تجهیزات پزشکی قاچاق به فراوانی در فروشگاه‌های تجهیزات پزشکی وجود دارد، وزارت بهداشت باید با جدیت بیشتری تخلفات درحوزه دارو و تجهیزات پزشکی را مورد پیگیری قرار دهد.

به گزارش عیارآنلاین، علیرضا جمشیدی درخصوص اقدامات سازمان تعزیرات حکومتی در مبارزه با قاچاق تجهیزات پزشکی، گفت: اخیرا سازمان تعزیرات حکومتی به بحث تخلفات حوزه دارو، درمان و بهداشت ورود جدی داشته که درهمین رابطه طی هفته های گذشته این سازمان تقریبا درسراسر کشور به استفاده مناسب از کالاهای سلامت محور توجه ویژه داشته است.

رییس سازمان تعزیرات حکومتی با بیان اینکه درحوزه بهداشت و درمان حدود ۸۰ هزار قلم تجهیزات پزشکی در کشور وجود دارد، ادامه داد: برخی از این اقلام قاچاق و برخی از طریق کمرگ و با نظارت صحیح وزارت بهداشت به کشور وارد شده است.

وی با بیان اینکه سازمان تعزیرات طرح جامعی را درخصوص مقابله وکاهش قاچاق آماده خواهد کرد، تصریح کرد: درخصوص مقابله با قاچاق تجهیزات پزشکی نیازمند هماهنگی با وزارت بهداشت هستیم.

رییس سازمان تعزیرات حکومتی درباره آمار قاچاق دارو در کشور، گفت: خوشبختانه آمار داروی قاچاق درمقایسه با تجهیزات پزشکی پایین تراست اما داروی قاچاق هم در کشور وجود دارد، البته وزارت بهداشت باید با جدیت بیشتری  تخلفات درحوزه دارو و تجهیزات پزشکی را پیگیری  کند؛ هرچند که همکاری ها و تعاملات خوبی میان سازمان تعزیرات حکومتی با وزارت بهداشت درحوزه درمان صورت گرفته است.

جمشیدی با بیان اینکه مجتمع ویژه ای درتهران برای پیگیری های جدی تر دربحث قاچاق تجهیزات پزشکی راه اندازی خواهد شد، گفت : امیدواریم که با این پیگیری ها شاهد رسیدگی‌های قاطع و جدی‌تر دربحث قاچاق تجهیزات پزشکی باشیم.

رییس سازمان تعزیرات حکومتی با بیان اینکه تجهیزات پزشکی قاچاق به فراوانی درفروشگاه های تجهیزات پزشکی وجود دارد، تصریح کرد: درحال حاضر برآورد دقیقی از این موضوع وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه برخورد و مقابله با قاچاق تجهیزات پزشکی درحال حاضر صورت می گیرد، گفت: به طورحتم برخوردها باید جامع تر، قوی تر و گسترده ترباشد، البته این عزم در میان مسئولان مبنی بر مبارزه جدی تر با قاچاق وجود دارد.

رییس سازمان تعزیرات حکومتی با اشاره به اینکه اخیرا دو بیمارستان در تهران به دلیل استفاده چندباره از تجهیزات پزشکی یکبار مصرف تعطیل شدند، افزود: سازمان تعزیرات حکومتی با بیمارستان های متخلف متعددی برخورد داشته است.

تبدیل برخی جرایم به تخلفات، ۴۰ درصد ورودی پرونده ها به دستگاه قضا را کاهش می دهد

جمشیدی همچنین درخصوص تبدیل برخی جرائم به تخلفات و بررسی آنها در سازمان تعزیرات حکومتی با هدف کاهش ورودی پرونده ها به قوه قضاییه، افزود: دراین زمینه هماهنگی هایی با قوه قضاییه و مجلس شورای اسلامی انجام خواهد شد تا برخی تخلفات درسازمان تعزیرات حکومتی رسیدگی شود، زیرا درحال حاضر سالانه پرونده های بسیاری به قوه قضاییه وارد می شود که شاید احتیاجی به بررسی آنها دراین قوه نباشد.

سالانه میلیون ها پرونده چک تشکیل می شود

رییس سازمان تعزیرات حکومتی با بیان اینکه قانون تفکیک تخلفات از جرائم باید درمجلس شورای اسلامی تصویب شود، تصریح کرد: اگر این قانون تصویب شود  بین ۳۰ تا ۴۰ درصد از ورودی پرونده ها به قوه قضاییه کاهش پیدا می کند، به عنوان مثال سالانه میلیون ها پرونده چک تشکیل می شود که می توان آنها را در تعزیرات حکومتی بررسی کرد و پرونده های سنگین و دارای اهمیت بیشتر را می توان در محاکم قضایی مورد بررسی قرارداد.

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: