برنج ارزان شد/ نرخ خرید تضمینی عادلانه نیست

نائب رئیس انجمن برنج گفت: در حال حاضر نرخ هر کیلو برنج درجه یک با کاهش دو الی سه هزار تومانی در مقایسه با دو ماه گذشته به مرز ۸ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است.

به گزارش عیارآنلاین، علی اکبریان نائب رئیس انجمن برنج، با اشاره به وضعیت تولید محصول اظهار داشت:  با توجه به شرایط مساعد آب و هوایی و بارش های مستمر پیش بینی می شود که ۲ هزار و ۲۰۰ الی ۲ هزار و ۳۰۰ تن برنج در کشور تولید شود.

وی با اشاره به وضعیت قیمت گفت: همه ساله زمان برداشت محصول شاهد کاهش قیمت هستیم و هم اکنون نیز نرخ هر کیلو برنج در مقایسه با دو ماه گذشته ۲ الی ۳ هزار تومان کاهش یافته است.
اکبریان ادامه داد:  در حال حاضر با توجه به کاهش نرخ محصول، هر کیلو طارم درجه یک در مازندران ۸ هزار و ۵۰۰ الی ۸ هزار و ۷۰۰ تومان و با ۱۰ درصد خرده ۷ هزار و ۷۰۰ تومان به فروش می رسد.
وی در خصوص اختلاف قیمت برنج از شالیزار تا فروشگاه ها بیان کرد: مدیریت فروش و سودجویی واسطه ها و فروشندگان تنها دلیل اصلی این اختلاف قیمت است که بایستی بازرسین و دستگاه های مربوطه بر این امر نظارت داشته باشند.
نائب رئیس انجمن برنج با اشاره به خرید تضمینی محصول عنوان کرد: دولت نرخ خرید تضمینی هر کیلو اقلام شیرودی را ۳ هزار و ۶۸۰ تومان اعلام کرده که با این کشاورزان راغب به فروش محصول نیستند از این رو می بایست دولت در راستای حمایت از کشاورزان خرید توافقی را انجام دهد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: