۲۷ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۶

خسروتاج: صادرات یا انهدام دو گزینه‌ قانون برای کالای قاچاق

قائم مقام وزیر صنعت گفت: برای از بین بردن امید نفوذ در سیستم اداری و اجرایی کشور و جلوگیری از دریافت مجدد کالای قاچاق توسط قاچاقچی بهتر است که کالای قاچاق منهدم و از بین برود.

به گزارش عیارآنلاین، مجتبی خسروتاج درباره انهدام خودورهای لوکس قاچاق اظهار داشت: برخورد با پدیده قاچاق در چندین نوبت مورد تاکید مسئولین رده بالای کشور قرار گرفته است،تجربه گذشته نشان می‌دهد افرادی که پشت سر کالاهای قاچاق قرار دارند امیدوارند پس از ضبط  کالایشان خود با نفوذ در سیستم اداری زمینه بازپس گیری و عرضه آن کالا را بدست آوردند.

وی با بیان اینکه در گذشته این تجربه تلخ در همه کشورها وجود داشته است، گفت: بنابراین برای اینکه امید نفوذ و رخنه در سیستم اداری و اجرایی کشور برای دریافت مجدد کالای قاچاق توسط قاچاقچی از بین برود بهتر است که کالای قاچاق منهدم و از بین برود.

قائم مقام وزیر صنعت با تأکید بر اینکه در بسیاری از کشورها این نتیجه حاصل شده که بهتر است کالای قاچاق منهدم شود، گفت: به همین دلیل مصوبات آئین‌نامه‌های مربوطه در بخش قاچاق کالا اصل بر این بوده که اگر  امکان برگشت و صادرات وجود داشت این کار انجام شود و اگر قرار شد کالای قاچاق به سرزمین اصلی وارد شود با از بین بردن و منهم کردن آن دیگر امیدی برای قاچاقچی و بازپس‌گیری مجدد آن وجود نداشته باشد.

براساس این گزارش: امروز چهارشنبه ساعت ۱۰ صبح انهدام سراسری کالاهای قاچاق در کشور و نیز در استان تهران انجام خواهد شد.

منبع: فارس

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: