نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس :ایرادات لایحه کاهش ساعت کاری زنان رفع شد

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: شورای نگهبان ایراداتی را بر لایحه کاهش ساعت کاری زنان گرفته بود که این ایرادات رفع و در کمیسیون اجتماعی مجدد به تصویب رسید.

به گزارش عیارآنلاین، علی رستمیان گفت: شورای نگهبان دو ایراد شرعی و مالی بر لایحه کاهش ساعت کاری زنان شاغل با شرایط خاص گرفته بود که در کمیسیون اجتماعی هر دو ایراد مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: با همکاری سایر نمایندگان این ایرادات بر طرف شد و در کمیسیون اجتماعی به تصویب رسید تا نظر شورای نگهبان تأمین شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، لایحه کاهش ساعات کار بانوان شاغل دارای شرایط خاص که با اصلاحاتی در جلسه مورخ ۲۳ تیر به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده بود، در جلسه مورخ ششم مرداد شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با توجه به اصلاحات به عمل آمده نظر شورا به شرح زیر اعلام شد: نظر به اینکه در تبصره ۷ الحاقی ماده واحده برای سال جاری منبعی تأمین نشده و برای سال‌های آتی نیز الزام دولت مبنی بر پیش بینی بار مالی در بودجه سالانه تأمین هزینه محسوب نمی‌گردد، بنابراین مغایر اصل ۷۵ قانون اساسی شناخته شد. علاوه بر این با عنایت به اشکال بار مالی مذکور ایراد شرعی این شورا نیز کماکان به قوت خود باقی است.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: