۲۵ مرد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۳

“چیت چیان: میزان خاموشی برق ایران در پیک ۹۵ به‌اندازه ۴۳مگاوات بود “

وزیر نیرو گفت: امسال به اندازه ۴۳مگاوات در لحظه پیک خاموشی برق داشتیم که به‌دلیل محدودیت تولید برق نبود، بلکه به‌دلیل محدودیت انتقال بوده است.

به گزارش عیارآنلاین، حمید چیت‌چیان در مراسم افتتاح ۵۳ پروژه انتقال و فوق توزیع برق تهران اظهار داشت: تأمین برق شهر تهران از اهمیت زیادی برخوردار است و در بازدیدی که امسال به عمل آمد مشخص شد بسیاری از پست‌ها و خطوط انتقال برق تهران بیش از ۵۰ سال عمر دارند.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه “این پست‌ها برای سال ۹۵ به‌خوبی مدیریت و سر پا نگه داشته شدند”، گفت: با توجه به افزایش جمعیت شهرها و محدودیت زمین در شهرها نیاز است که پست‌های برق در سراسر کشور همانند پست شهید فیروزی که به‌روش CIS ساخته شده توسعه پیدا کند چرا که هم کارایی خوبی دارند و هم به زمین کمتری نسبت به سایر پست‌ها نیاز دارند.

وی افزود: همکاران ما در شرکت برق موفق شدند با وجود محدودیت‌های مالی در بحث مدیریت برق اقدامات خوبی انجام دهند تا پیک بار امسال را بدون خاموشی ناشی از کمبود تولید پشت‌سر بگذاریم.

چیت‌چیان تصریح کرد: از پیک مصرف برق سال ۹۴ تا پیک امسال ۲هزار مگاوات ظرفیت نصب‌شده به ظرفیت برق کشور افزوده شد، همچنین همکاران ما در شرکت برق حرارتی تلاش کرده‌اند که از ظرفیت‌های موجود نهایت استفاده را ببرند به‌طوری که با دو طرح ابتکاری ۶۵۰ تا ۷۰۰ مگاوات از ظرفیت‌های موجود بهره‌برداری بیشتری صورت گرفت.

وی ادامه داد: یکی دیگر از اقداماتی که برای مدیریت برق کشور در تابستان انجام شد این بود که نیروگاه‌ها را در بالاترین سطح آمادگی نگه داشتیم که میزان آمادگی نیروگاه‌ها برای تابستان به ۱۰۰درصد برسد.

وزیر نیرو با بیان “حدود ۱۰۰۰ مگاوات افزایش ظرفیت در بخش برق‌آبی داشتیم”، گفت: این موضوع کمک بسیاری در تأمین تولید برق در تابستان کرد، هرچند نیروگاه‌ برق‌آبی در اصفهان به‌دلیل کمبود آب زاینده‌رود اقدام به تولید برق نکرد.

وی افزود: امسال صنایع همکاری خوبی در مدیریت مصرف انجام دادند هرچند امسال به‌اندازه ۴۳ مگاوات در لحظه پیک خاموشی برق داشتیم که به‌دلیل محدودیت تولید برق نبود، به‌دلیل محدودیت انتقال بوده است.

وزیر نیرو با بیان اینکه “شرکت برق منطقه‌ای تهران مسئولیت برگزاری مناقصه ۴۰۰ پست برق را دارد”، گفت: این مناقصه در آینده‌ای نزدیک برگزار خواهد شد.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: