سیف: ۴۰ هزار و ۸۰۰ کارخانه راکد تسهیلات رونق گرفتند

رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران گفت: بانک ها در راستای ایجاد رونق و تولید در دو ماه گذشته به چهار هزار و ۸۰۰ واحد صنعتی کوچک و متوسط راکد تسهیلات پرداخت کردند.

به گزارش عیارآنلاین، ولی الله سیف افزود: این تعداد واحد صنعتی در این دو ماه بیش از ۴۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده اند.

وی بیان کرد: هدف گذاری دولت برای پرداخت تسهیلات به هفت هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی است اما این عدد قابل افزایش است و بانک ها برای همکاری با این طرح آمادگی دارند.

سیف عنوان کرد: برای ایجاد رونق تولید، پرداخت ۱۶۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات در نظر گرفته شده اما این رقم نیز قابل افزایش است.

وی اظهار کرد: هر واحد صنعتی و تولیدی که می تواند با دریافت تسهیلات به چرخه تولید برگردد و سوددهی اقتصادی نیز داشته باشد مورد حمایت بانک های کشور قرار دارد.

سیف با بیان اینکه اعطای تسهیلات به واحدها براساس بررسی های کارشناسی صورت می گیرد افزود: تخصیص بهینه منابع بانکی در دستور کار دولت قرار دارد.

وی گفت: مطالبات بانکی، چک برگشتی و نسبت پایین مالکانه مانع دریافت این گونه تسهیلات نیست و این برنامه به همه بانک های کشور ابلاغ شده است.

سیف بیان کرد: اگر طرح های با سوددهی اقتصادی به بانک ها معرفی شود بانک های استانی منابع مالی کافی برای پرداخت تسهیلات دارند.

وی افزود: نظام بانکی با تمام توان در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل برای اجرای سیاست های دولت و نظام آمادگی دارد.

منبع: بانک مردم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: