جذب بیش از ۱۹۵ هزارنفر از طریق خرید خدمات به تحصیل در سال گذشته

گرد، رئیس سازمان مدارس غیر دولتی وزارت آموزش و پرورش: نیروهای رسمی و حق التدریسی که در این طرح [خرید خدمات آموزشی از بخش خصوصی] شرکت می‌کنند، دوره‌های لازم برای تدریس را گذرانده‌اند و امیدواریم دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان نیز به این گروه از نیروها بپیوندند.

به گزارش عیارآنلاین، مرضیه گرد رئیس سازمان مدارس غیر دولتی وزارت آموزش و پرورش، در خصوص وضعیت طرح خرید خدمات آموزشی گفت: این طرح به شیوه مدیریت مدارس مربوط می‌شود در واقع متناسب با قوانین بودجه به مکان‌هایی آموزش و پرورش امکان ارائه خدمات ندارد نظیر مناطق محروم و دور افتاده و صعب‌العبور و حاشیه شهرهایی که امکان اعزام معلم نیست و مدارس فاقد فضای آموزشی مناسب خدمات رسانی انجام می‌شود.

وی ادامه داد: موسسان غیر دولتی که توانایی و مجوز انجام این کار را داشته باشند به شکل خرید خدمات فعالیت خود را انجام می‌دهند.
گرد با بیان اینکه در این طرح با رعایت اصل ۳۰ قانون اساسی خانواده‌های برای تحصیل فرزندان هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند عنوان کرد: سال گذشته بیش از ۱۹۵ هزار نفر طریق صندلی خالی و خرید خدمات جذب شدند.
رئیس سازمان مدارس غیردولتی با اشاره به اینکه معاونان ارزیابی استان‌ها و اولیا و مدیران رضایت کامل از این طرح داشتند، اظهار کرد: نیروهای رسمی و حق التدریسی که در این طرح شرکت می‌کنند، دوره‌های لازم برای تدریس را گذرانده‌اند و امیدواریم دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان نیز به این گروه از نیروها بپیوندند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: