نماینده مجلس:

دولت باید روند فعلی که به پولی شدن آموزش و پرورش منجر شده را اصلاح کند

شهریاری، نماینده مجلس شورای اسلامی: تمام امکانات آموزشی در کلان‌شهرها مستقر شده است، در چنین شرایطی شاهد هستیم که در کنکور نفرات برتر عمدتاً از پایتخت هستند./ دولت باید روند فعلی را که منجر به پولی شدن نظام آموزش و پرورش و آموزش عالی شده است، اصلاح کند و به‌بهانه نداشتن اعتبار به وظیفه خود در رابطه با تأمین آموزش و پرورش رایگان پُشت نکند، چرا باید بار تأمین هزینه‌های آموزش را به دوش مردم انداخت؟

به گزارش عیارآنلاین، سیدکمال‌الدین شهریاری در پاسخ به این پرسش که چرا پس از مجلس نهم مجدداً بحث استیضاح وزیر آموزش و پرورش در مجلس دهم مطرح شده است، اظهار کرد:‌ استیضاح فانی سیاسی نیست، اگر به اسامی امضاکنندگان نگاه کنید از طیف‌های مختلف هستند و علت آنها نیز عدم رضایت از عملکرد وزیر آموزش و پرورش است.

وی افزود: مدارس به‌شدت در حال افت به‌لحاظ کیفیت هستند، در استان بوشهر تعداد دانش‌آموزانی که در مقطع ابتدایی ترک تحصیل کردند بسیار زیاد است.

نماینده مردم تنگستان بوشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: پاداش معلمان بازنشسته و وضعیت معلمان حق‌التدریس مشخص نیست، بسیاری از مدارس روستایی و مناطق محروم مخروبه بوده و نیاز به بازسازی دارند اما وقتی وزیر در دولت ضعیف باشد نمی‌تواند دفاع خوبی را از مجموعه خود داشته باشد.

شهریاری بیان کرد: تمام امکانات آموزشی در کلان‌شهرها مستقر شده است، در چنین شرایطی شاهد هستیم که در کنکور نفرات برتر عمدتاً از پایتخت هستند، دولت موظف است به تمام مردم جامعه آموزش رایگان ارائه دهد اما هم‌اکنون اصل ۳۰ قانون اساسی که به آموزش و پرورش رایگان تأکید دارد به فراموشی سپرده شده است و خدمات آموزشی در اشکال مختلف به‌تناسب جیب افراد ارائه می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد:‌ دولت باید روند فعلی را که منجر به پولی شدن نظام آموزش و پرورش و آموزش عالی شده است، اصلاح کند و به‌بهانه نداشتن اعتبار به وظیفه خود در رابطه با تأمین آموزش و پرورش رایگان پُشت نکند، چرا باید بار تأمین هزینه‌های آموزش را به دوش مردم انداخت؟

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: