اجرای رسمی الگوی تعیین شهریه مدارس غیر دولتی از امسال

زینی‌وند ، مدیرکل مدارس غیردولتی آموزش و پرورش: هزینه قابل اخذ از اولیاء بابت فوق برنامه‌ها نباید بیش از ۲۰ درصد شهریه مصوب مدرسه باشد./ از دو سال قبل الگوی شهریه براساس محاسبات هزینه تمام شده مدارس تعیین می‌شود و این الگوی تعیین شهریه به صورت رسمی از امسال به اجرا در آمده است./حدود یک میلیارد تومان هزینه اضافی اخذ شده به اولیاء بازگشت

به گزارش عیارآنلاین، مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش ضمن اعلام خبر پایان تدوین دستورالعمل «خدمات ویژه یا فوق برنامه غیردرسی مدارس غیر دولتی» گفت: بر اساس این دستورالعمل هزینه قابل اخذ از اولیاء بابت فوق برنامه‌ها نباید بیش از ۲۰ درصد شهریه مصوب مدرسه باشد.

مجتبی زینی‌وند افزود: فوق برنامه در مدارس غیر دولتی یک فعالیت اختیاری است که پس از ساعات برنامه درسی رسمی در مدارس ارائه می‌شود و به ارتقای عملکرد و توانمندی‌های دانش آموزان در عرصه‌های مختلف کمک می‌کند.

وی در ادامه درباره برخورد با مدارسی که اقدام به اخذ وجه اضافی از اولیاء کرده‌اند گفت: برخی مدیران و موسسان مدارس در ایام ثبت نام مرتکب تخلف شده‌ بودند که با آنها برخورد شده است و مبالغ اضافی دریافت شده را به اولیاء بازگردانده‌اند. البته موارد تخلفات متفاوت است و متناسب با نوع تخلف انجام شده تذکرات لازم به مدیران مدارس داده شده است.

مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش از بازگشت حدود یک میلیارد تومان هزینه اضافی اخذ شده به اولیاء خبر داد و گفت: مدیران باید قراردادی با اولیاء امضاء کنند که بسیاری از آنها بر اساس همین قرارداد عمل می‌کنند، اما اگر برخی مواد قرارداد و نرخ شهریه را رعایت نکنند با آنها  شدیدترین برخوردها صورت می‌گیرد.

زینی‌وند پیش از این در نشستی خبری تاکید کرده بود:  در سال‌های گذشته مبالغی تحت عناوین مختلف از اولیاء اخذ می‌شد که از دو سال قبل الگوی شهریه براساس محاسبات هزینه تمام شده مدارس تعیین می‌شود و این الگوی تعیین شهریه به صورت رسمی از امسال به اجرا در آمده است و شاخص‌های مختلفی در تعیین آن لحاظ می‌شود. امسال فعالیت فوق‌برنامه و همچنین شهریه ثابت تحت عنوان شهریه مصوب به صورت کلی اعلام می‌شود و دیگر مدارس حق دریافت هزینه اضافی از اولیاء ندارند. ارائه خدمات ویژه نیز خارج از ساعت درس رسمی انجام می‌شود و به شرط تایید اداره آموزش و پرورش منطقه برگزار خواهد شد.

زینی‌وند ادامه داد: برنامه نرم‌افزاری برای ارائه خدمات ویژه آماده شده و مدارس موظف هستند اگر تحت این عنوان مبالغی از اولیاء می‌گیرند حتما آن را گزارش کنند.

منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: