سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا: تفاهم‌نامه سازمان اموال تملیکی و هلال احمر در مورد توزیع کالاهای قاچاق مکشوفه میان حادثه‌دیدگان، غیرقانونی است

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با غیرقانونی خواندن تفاهم‌نامه اخیر سازمان اموال تملیکی و هلال احمر در بازتوزیع کالاهای قاچاق مکشوفه تحت عنوان توزیع میان حادثه‌دیدگان نسبت به این تفاهم‌نامه واکنش نشان داد.

به گزارش عیارآنلاین، قاسم خورشیدی  در واکنش به تفاهم‌نامه اخیر هلال احمر و سازمان اموال تملیکی مبنی بر در اختیار قرار دادن بخشی از کالاهای قاچاق مکشوفه به هلال احمر برای امدادرسانی به محرومان، اظهار داشت: طبق تصریح قانون موجود، واگذاری اموال مکشوفه قاچاق در بازار داخلی به افراد محروم و غیرمحروم خلاف قانون است و به هیچ وجه مورد تأیید ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیست.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: باید توجه داشت که سیاست مبارزه با قاچاق کالا، ممانعت از ورود کالای قاچاق به داخل کشور است و این تفاهم‌نامه، سیاست مذکور را زیر سؤال برده و به اقتصاد کشور و مردم ضربه می‌زند.

وی ادامه داد: از سوی دیگر آموزه‌های دینی ما روی این مسئله تأکید دارند که «بهترین» داشته‌های خود را انفاق کنیم و از این رو شایسته و زیبنده نیست که بخواهیم اجناس قاچاق و بی‌کیفیتی را که نه منشأ و مبدأ آن مشخص شد و نه اطمینانی از سلامت آن‌ها وجود دارد به‌عنوان کار خیر، میان محرومان و ضعفای جامعه توزیع کنیم، لذا باید پذیرفت که شأن مردم ما بیش از این است.

خورشیدی با اشاره به این تفاهم‌نامه و تأکید بر غیرقانونی بودن آن گفت: تنها در شرایطی امکان اجرایی شدن این تفاهم‌نامه وجود دارد که کالاهای قاچاق مکشوفه، برای امدادرسانی و عملیات امدادی هلال احمر در خارج از کشور مصرف شود و به هیچ وجه این کالاها اجازه توزیع در داخل کشور تحت هر عنوانی را ندارند.

منبع: تسنیم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: