هیچ سازمان بین‌المللی در اجرای قانون تحصیل رایگان کودکان افغانستانی از ایران حمایت نکرده است

سلیمی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه برخی از سازمان‌های بین‌المللی اقدام کشورمان به منظور تسهیل شرایط تحصیل مهاجران را صرفا ارزشمند می‌دانند، ادامه داد: تاکنون هیچ سازمان بین‌المللی در اجرای قانون تحصیل رایگان اتباع افغانستانی حمایتی از ایران اسلامی نکرده و صرفا با الفاظ زیبا از چنین طرح‌هایی استقبال کرده‌اند.

به گزارش عیارآنلاین، علیرضا سلیمی ضمن اشاره به اینکه بر اساس سخنان رهبر انقلاب «هیچ کودک افغانستانی، حتی مهاجرینی که به‌صورت غیرقانونی و بی‌مدرک در ایران حضور دارند، نباید از تحصیل بازبمانند و همه آنها باید در مدارس ایرانی ثبت‌نام شوند»، گفت: بر اساس حقوق بین الملل باید شرایط تحصیل برای پناهجویان فراهم شود و عمل به این امر در کشورمان به صورت ویژه مورد توجه است.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه ایرانیان در عمل نشان می‌دهند که رنگ و نژاد نمی‌تواند باعث فخرفروشی باشد و از این رو به قانون نانوشته و اصل انسان‌دوستی عمل می‌کنند، اظهار کرد: اقدام ایران در راستای حمایت از کودکان افغانستانی و بهره مندی از تحصیل، در حالی انجام می‌شود که این امر در برخی از کشورهایی که مدعی حقوق بشر و انسان دوستی هستند، رعایت نشده و حتی در برخی موارد رفتارهای ناپسندی با پناهجویان انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه برخی از سازمان‌های بین‌المللی اقدام کشورمان به منظور تسهیل شرایط تحصیل مهاجران را صرفا ارزشمند می‌دانند، ادامه داد: تاکنون هیچ سازمان بین‌المللی در اجرای قانون تحصیل رایگان اتباع افغانستانی حمایتی از ایران اسلامی نکرده و صرفا با الفاظ زیبا از چنین طرح‌هایی استقبال کرده‌اند.

تحصیل دانش آموزان افغانستانی در ایران رایگان است

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه صدور مجوز تحصیل رایگان برای کودکان پناهجوی افغانستانی اقدامی برگرفته از اصول اخلاقی و مبانی دینی است، تصریح کرد: خوشبختانه نگاه ویژه‌ای به پناهجویان کشور افغانستان وجود دارد و سعی شده با کمک‌های انسان‌دوستانه از درد آوارگی جنگ و دوری از وطن‌شان کاسته شود.

عضو هیأت رییسه کمیسیون آموزش ‌و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه تحصیل دانش آموزان افغانستانی در ایران رایگان است، خاطرنشان کرد: شاید در برخی از اوقات تخلفاتی در خصوص دریافت شهریه وجود داشته باشد که حتما برخورد لازم انجام خواهد شد.

منبع: خانه ملت

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: