نماینده مجلس:

هیچ مدیری حق دریافت شهریه از دانش آموزان افغانستانی را ندارد

میرزاده، سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس: هیچ مدیری حق دریافت شهریه از دانش آموزان افغانستانی را ندارد؛ این مهم در حالیست که برخی از این کودکان به دلیل نداشتن سرپرست و وضعیت مالی مناسب، توسط مدیران و کمک‌های مردمی و بدون خدشه‌دار شدن هویت فرد مورد حمایت مالی نیز قرار می‌گیرند.

به گزارش عیارآنلاین، سیدحمایت میرزاده با اشاره به فراهم شدن شرایط تحصیل رایگان برای پناهجویان افغانستان در کشورمان، گفت: این امر بر اساس دستور رهبر انقلاب مبنی بر اینکه “هیچ کودک افغانستانی، حتی مهاجرینی که به‌صورت غیرقانونی و بی‌مدرک در ایران حضور دارند، نباید از تحصیل بازبمانند و همه آنها باید در مدارس ایرانی ثبت‌نام شوند” مورد توجه وزارت آموزش و پرورش است.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هیچ کشوری همانند ایرانی اسلامی در خصوص فراهم کردن شرایط مناسب به منظور تأمین رفاه مهاجران تلاش نکرده است، اظهار کرد: کشور افغانستان پناهی جز کشور ایران نداشت و خوشبختانه ایرانیان نیز به خوبی رسم مهمان‌نوازی را بجا آورده‌اند.

وی ضمن تاکید بر اینکه وزارت آموزش و پروش در خصوص تحقق سخنان رهبر انقلاب در راستای تکریم و توجه به دانش آموزان افغانستانی سنگ تمام گذاشته است، ادامه داد: بر اساس وظیفه دینی، حسن همجواری و البته اصل انسان‌دوستی سعی شده تا زمینه تحصیل کودکان فراهم شود تا هیچ فردی از حقوق اولیه انسانی بی‌بهره نماند.

میرزاده با اشاره به اینکه سازمان‌های بین‌المللی از اقدام ایران اسلامی در راستای فراهم کردن شرایط تحصیل رایگان برای پناهجویان استقبال کرده و این اقدام را بشردوستانه دانسته‌اند، تصریح کرد: این امر وظیفه مسئولان در راستای حمایت از پناهجویان را سنگین‌تر می‌کند.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بر اساس اعلام وزارت کشور ثبت‌نام دانش آموزان افغانستانی رایگان است، اظهار کرد: هیچ مدیری حق دریافت شهریه از دانش آموزان افغانستانی را ندارد؛ این مهم در حالیست که برخی از این کودکان به دلیل نداشتن سرپرست و وضعیت مالی مناسب، توسط مدیران و کمک‌های مردمی و بدون خدشه‌دار شدن هویت فرد مورد حمایت مالی نیز قرار می‌گیرند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ضمن تأکید بر اینکه مدیران مدارس هیچ تفاوتی بین کودکان ایرانی با افغانستانی قائل نیستند، خاطرنشان کرد: همه مهاجران می‌توانند پس از مراجعه به نزدیک ترین مدرسه محل سکونت خود اقدام به ثبت‌نام کنند و به جرأت ‌می‌توان اذعان کرد که هیچ دانش آموز افغانستانی نیست که بخاطر عدم امکان ثبت نام در مدارس از تحصیل محروم شده باشد.

منبع: خانه ملت