معاون دانشگاه فرهنگیان:

ردیف استخدامی برای دانشگاه فرهنگیان هنوز اخذ نشده است

موسی پور، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان: برای جذب دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان باید حتماً مجوز سازمان برنامه و امور استخدامی را داشته باشیم و نامه درخواست خود را به این سازمان ارسال کردیم که با جدایی سازمان برنامه و امور استخدامی همزمان شد بنابراین هم‌اکنون کار به لحاظ اداری درگیرودار اقدامات است.

به گزارش عیارآنلاین، داوطلبان آزمون سراسری سال ۹۵ هنگام مطالعه دفترچه راهنمای انتخاب رشته برای انتخاب دانشگاه فرهنگیان با مُشکل عدم اعلام ظرفیت مواجه هستند.

در اطلاعیه ‌سازمان ‌سنجش ‌آموزش درباره اعلام ‌اسامی معرفی‌شدگان‌ چند برابر ظرفیت‌ رشته‌های دارای ‌شرایط ‌خاص آمده است: براساس اعلام رسمی وزارت آموزش و پرورش، این وزارتخانه برای تأمین بخشی از نیروی انسانی مورد نیاز آموزشی و پرورشی خود از طریق پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی از میان داوطلبان واجد شرایط آزمون سراسری دانشجوی متعهد خدمت خواهد پذیرفت.

لذا در صورت وصول ظرفیت و رشته محل‌های پذیرش دانشجو و تأیید آنها از سوی دفتر گسترش آموزش عالی، موضوع متعاقباً از طریق اطلاعیه‌های این سازمان به اطلاع داوطلبان خواهد رسید. ضمناً درخصوص شیوه انتخاب رشته و نحوه متقاضی شدن برای دانشگاه فرهنگیان اطلاع رسانی لازم صورت خواهد پذیرفت.

برای بررسی شرایط پذیرش دانشجو معلم از طریق دانشگاه فرهنگیان از میان داوطلبان علاقه‌مند در آزمون سراسری ۹۵ و عدم اعلام ظرفیت پذیرش در دفترچه راهنمای انتخاب رشته با نعمت الله موسی‌پور معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان گفت‌وگو‌ کردیم.

نعمت‌‌الله موسی‌پور اظهار کرد: عدم اعلام ظرفیت پذیرش از سوی دانشگاه فرهنگیان در دفترچه کنکور سال ۹۵ به دلیل محدودیت مربوط به اخذ ردیف‌های استخدامی است.

وی افزود: دانشگاه فرهنگیان ذیل قانون متعهدین خدمت می‌تواند دانشجو جذب کند که برنامه پذیرش دانشجو را با آموزش‌وپرورش هماهنگ کرده‌ایم و براین اساس دو روش تعریف شده است؛ روش نخست جذب ۱۰ هزار دانشجومعلم از طریق آزمون سراسری سال ۹۵ و روش دوم جذب ۱۰ هزار فارغ‌التحصیل دانشگاه‌های کشور از طریق برگزاری آزمون استخدامی است.

معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان گفت:‌ برای جذب دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان باید حتماً مجوز سازمان برنامه و امور استخدامی را داشته باشیم و نامه درخواست خود را به این سازمان ارسال کردیم که با جدایی سازمان برنامه و امور استخدامی همزمان شد بنابراین هم‌اکنون کار به لحاظ اداری درگیرودار اقدامات است.

موسی‌پور تأکید کرد: در تلاش برای حل مشکلات هستیم و به داوطلبان به‌طور قطع اعلام می‌کنم که این مشکل حل خواهد شد و در دفترچه ضمیمه انتخاب رشته، ظرفیت پذیرش را اعلام خواهیم کرد.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: