مهمترین مأموریت سازمان دانش‌آموزی تربیت اجتماعی است

کفاش، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه سازمان دانش آموزی به عنوان نهادی تربیتی مهمترین مأموریت خود را تربیت اجتماعی دانش آموزان می داند، گفت: آرزوی نزدیک شدن به جامعه ای صالح و حیات طیبه یکی از اهدافی است که نقش آموزش مهارت های زندگی در چارچوب مهارت های تشکیلاتی و تربیت ساحت اجتماعی دانش آموزان را بیش از پیش نمایان می سازد.

به گزارش عیارآنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان دانش آموزی جمهوری اسلامی ایران، حمیدرضا کفاش با بیان اینکه سازمان دانش آموزی به عنوان نهادی تربیتی مهمترین مأموریت خود را تربیت اجتماعی دانش آموزان می داند، گفت: آرزوی نزدیک شدن به جامعه ای صالح و حیات طیبه یکی از اهدافی است که نقش آموزش مهارت های زندگی در چارچوب مهارت های تشکیلاتی و تربیت ساحت اجتماعی دانش آموزان را بیش از پیش نمایان می سازد.

وی افزود: مشارکت جمعی مؤثر در حیات اجتماعی با رعایت اصول تربیت اسلامی ـ ایرانی و حفظ وحدت و وفاق ملی، حضور مؤثر و سازنده دین و اخلاق در تمام ابعاد فردی و اجتماعی زندگی در قالب برنامه های تشکیلاتی، توانمندسازی و ارتقاء دانش مهارتی؛ تشکیلاتی و اجتماعی اعضاء و مربیان به عنوان عناصر اصلی تربیت اجتماعی از جمله اهداف این اردو است.
کفاش آموزش مهارت های اجتماعی و سبک زندگی در قالب کارگاه های تربیت اجتماعی و ایستگاه های آموزش مهارت های تشکیلاتی، شناسایی اعضاء و مربیان کارآمد، خلاق، اثربخش و ایجاد انگیزه در سایر اعضاء و مربیان را از دیگر اهداف نهمین اردوی ملی دانش آموزان پیشتاز و فرزانه کشور برشمرد.
وی با بیان اینکه اعضاء و مربیان پیشتاز و فرزانه به تفکیک جنسیت در ۲ دوره اردوی ملی شرکت خواهند کرد گفت: اردوی ملی پیشتازان از ۲۶ مرداد تا ۱ شهریور و اردوی ملی فرزانگان از ۳ تا ۹ شهریور برگزار خواهد شد.

منبع: صدا و سیما

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: