۲۳ مرد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۸

معاون پژوهشی دانشگاه تربیت مدرس: روشی برای استفاده از سهم بودجه پژوهشی نسبت به تولید ناخالص ملی به دانشگاه ها ابلاغ نشده است

معاون پژوهشی دانشگاه تربیت مدرس گفت: به طور معمول ۱۵ تا ۲۰ درصد بودجه کل این دانشگاه صرف کارهای پژوهشی می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین، یعقوب فتح الهی معاون پژوهشی دانشگاه تربیت مدرس گفت: به طور کلی بودجه پژوهشی باید از ۰٫۴ درصد به ۱٫۱ درصد از سهم تولید ناخالص ملی برسد که در اینصورت حدود ۶ تا ۷ هزار میلیارد تومان به رقم قبلی افزوده می‌شود.

وی افزود: تامین پایگاه‌های علمی، حمایت از پایان نامه‌ها، حمایت از برگزاری کنفرانس‌ها و تجهیز آزمایشگاه‌ها از جمله مواردی است که بودجه پژوهشی به آن تعلق گرفته است.
معاون پژوهشی دانشگاه تربیت مدرس در خصوص افزایش بودجه دانشگاه گفت: بودجه دانشگاه‌ها حدود ۱۰ تا ۱۲ درصد افزایش یافته که به حقوق کارکنان اختصاص می یابد و در اینصورت  سهم چندانی از این افزایش برای کارهای پژوهشی باقی نمی‌ماند.
فتح الهی یادآور شد: تنها مشکل ما در حوزه پژوهش استفاده از تولید ناخالص ملی است زیرا روشی برای استفاده از این سهم به دانشگاه ها ابلاغ نشده و تنها از مراکز علمی خواسته شده تا با توجه به نقشه راهبردی کشور، برنامه های تدوبن شده خود را به سازمان مدیریت ارسال کنند تا بودجه به این دانشگاه تعلق بگیرد.

منبع: باشگاه‌خبرنگاران

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: