۱۹ مرد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۰

بیش از ۶۰ بانک با ایران رابطه کارگزاری دارند

روحانی، رئیس جمهور: اگر بنا است که پول جابجا شود مجبور نباشیم از شیوه های قرن نوزده و هجده استفاده کنیم و باید از سیستم بانکی برای این منظور استفاده کرد که تا کنون بیش از ۵۰۰ مورد رابطه کارگزاری با بانک های کشورهای خارجی ایجاد شده و بیش از ۶۰ بانک با ایران رابطه کارگزاری برقرار کردند.

به گزارش عیارآنلاین، حسن روحانی در نشست مشترک هیأت دولت و استانداران سراسر کشور، انتقاد سازنده، مفید و دلسوزانه را حق و وظیفه همگانی دانست و افزود: انتقاد هیچ ایرادی ندارد و طبیعی است که همه جناح ها و احزاب در آستانه انتخابات فعال می شوند.
دکتر روحانی افزود: هدف اصلی این بود که راه برای فعالیت اقتصادی گشوده شود و اگر بنا است که پول جابجا شود مجبور نباشیم از شیوه های قرن نوزده و هجده استفاده کنیم و باید از سیستم بانکی برای این منظور استفاده کرد که تا کنون بیش از ۵۰۰ مورد رابطه کارگزاری با بانک های کشورهای خارجی ایجاد شده و بیش از ۶۰ بانک با ایران رابطه کارگزاری برقرار کردند، ضمن اینکه مشکل بیمه و کشتیرانی نیز برطرف شده است و اینها همه نمونه هایی از آثار و برکات برجام محسوب می شود.
رییس جمهوری خاطر نشان کرد: البته ممکن است در گوشه و کنار مشکلاتی نیز وجود داشته باشد که در حال حل و فصل شدن است و هر روز که سپری می شود، یک گام بلند در راستای احقاق حقوق مردم برداشته می شود.
دکتر روحانی افزود: آزادی تجارت، دسترسی به بانک ها، تسهیل رفت و آمد هوایی از جمله حقوق مردم است، اما متأسفانه برخی اینگونه موارد را در محاسبات خود نمی گنجانند و برای اقداماتی که به منظور جلوگیری از اتلاف وقت مردم انجام شده، ارزشی قایل نیستند.

منبع: بنکر

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: