نامه مجمع اسلامی کارکنان بانک‎ها به روحانی

حکیم فعال، دبیر کل مجمع اسلامی کارکنان بانکها: وزیر اقتصاد، با ابلاغ نامه ای، کارکنان بانک را از دریافت ابتدایی ترین وام خود محروم ساخته است/ حقوق و مزایای مستمر کارکنان بانکهای دولتی بسیار کم و در شرایط نامطلوبی قرار دارد؛ به گونه ای که کارکنان، بعد از بازنشستگی اغلب دچار مشکلات معیشتی می شوند

به گزارش عیارآنلاین، متن کامل این نامه را در زیر می خوانید:

جناب آقای دکتر روحانی
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
با عرض سلام و احترام
به استحضار عالی می رساند؛ اغلب کارکنان بانک های دولتی به رغم ایفای نقش حیاتی در اقتصاد و تحمل محرومیت، از برخی مزایایی که شامل سایر اقشار و کارکنان می باشد از جمله تقلیل ساعت کار، تعطیلی ناشی از آلودگی و سردی و گرمی هوا، اعیاد و…  همواره مورد بی مهری و بی توجهی مسئولین قرار می گیرند.
این در حالی است که پیچیدگی و حجم بالای وظایف، مسئولیت ها و ریسک بالای عملیاتی به لحاظ سر و کار داشتن با امور مالی و منابع پولی ، تبعات حقوقی ناشی از اشتباهات احتمالی، مواجهه با انواع کلاهبرداری، جعل اسناد و اوراق، سرقت مسلحانه و … باعث شده شغل بانکداری جزو  پر استرس ترین و حساس ترین مشاغل محسوب شود.
جناب آقای رییس جمهور؛
متأسفانه پس از انحلال شورای عالی بانکها این دسته از کارکنان فاقد نماینده ذی¬صلاح قانونی برای هماهنگی و حمایت از حقوق حقه خود می باشند و این خلأ در پیدایش ماجرای فیش های حقوقی نامتعارف برخی مدیران که باعث شد هجمه سنگینی علیه این قشر زحمتکش پدید آید ، کاملاً مشهود بود.
درست در زمانی که انتظار میرفت وزیر محترم امور اقتصاد و دارایی به عنوان مطلع ترین فرد از پشت پرده ماجراهای به وجود آمده به حمایت و دلجویی از کارکنان نجیب و سختکوش سیستم بانکی بپردازند با ابلاغ نامه ای، کارکنان بانک را از دریافت ابتدایی ترین وام خود محروم ساختند.
جناب آقای رییس جمهور آیا سزاوار است به جای برخورد قاطع با اهمال و بی توجهی برخی از مسئولین وزارت مربوطه که به زعم نمایندگان محترم مجلس و مسئولین نظارتی، مدتها بود از موضوع اطلاع داشته اند و اقدامی انجام نداده اند ضعیف ترین قشر این صنف یعنی کارکنان عادی متضرر شوند.
عالیجناب، این وام طبق روال قانونی و منطبق بر منطق و استدلال، سالیان متمادی است که پرداخت گردیده و به دلیل قلت حقوق و مزایای مستمر،  کارکنان با احتساب مبالغ آن زندگی روزمره خود را تنظیم و گذران نموده اند. حقوق و مزایای مستمر کارکنان بانکهای دولتی بسیار کم و در شرایط نامطلوبی قرار دارد؛ به گونه ای که کارکنان، بعد از بازنشستگی اغلب دچار مشکلات معیشتی می شوند و پرداخت وام در خلال خدمت به نوعی ترمیم حقوق محسوب می شود و تنها مزیت کار در بانک است و به عنوان تنها ابزار انگیزشی برای تحمل ساعات کار طولانی و مفید در پشت باجه و تحمل مخاطرات ناشی از ارتباط با پول ، مسائل مالی  و تبعات آن می باشد.
استحضار دارند کارکنان بانکها از معدود کارکنان سازمانهای دولتی هستند که با بیشترین ساعات کاری مفید، دارای بالاترین راندمان در سطح کشور می باشند. این کارکنان از نجیب ترین و پاکدست ترین کارکنان سیستم دولتی هستند که همواره در همه شرایط سخت، پشتیبان سیاستها و برنامه های دولت محترم و در بسیاری ایام خاص از موهبت حضور در کنار خانواده به دلیل دستیابی به اهداف تعیین شده و برنامه های دولت محروم بوده اند.
در پایان مجمع اسلامی کارکنان بانکها از آن مقام عالی استدعا دارد دستور فرمایید ضمن برخورد قاطع با متخلفان و سوءاستفاده کنندگان از بیت المال ، تدابیر لازم جهت رفع  محدودیتهای  به وجود آمده را اتخاذ فرمایند.
با احترام مجدد
دبیر کل مجمع اسلامی کارکنان بانکها
ابراهیم حکیم فعال

منبع: بنکر

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: