تصویب تامین منابع لازم برای پرداخت بدهی های سازمان بیمه سلامت در مجلس

حریرچی، قائم مقام وزارت بهداشت: تامین ۵ هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت به ۸ هزار میلیارد تومان برای پرداخت بدهی های سازمان بیمه سلامت ارتقا یافته، از میان ۸۵۱۶ میلیارد اسناد ارسالی ما به سازمان های بیمه گر، ۵۴۳۳ میلیارد آن مربوط به سازمان بیمه سلامت ایرانیان است و امیدواریم این مصوبه بتواند بدهی‌های عمده سازمان بیمه سلامت را جبران کند.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر ایرج حریرچی یکی از اقدامات بسیار مهم کمیسیون برنامه و بودجه و کمیسیون بهداشت و درمان مجلس را تصویب ارتقای تامین ۵ هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت به ۸ هزار میلیارد تومان برای پرداخت بدهی های سازمان بیمه سلامت بیان کرد و گفت: از میان ۸۵۱۶ میلیارد اسناد ارسالی ما به سازمان های بیمه گر، ۵۴۳۳ میلیارد آن مربوط به سازمان بیمه سلامت ایرانیان است و امیدواریم این مصوبه بتواند بدهی‌های عمده سازمان بیمه سلامت را جبران کند.

وی اهمیت عملیاتی شدن این مصوبه را به اندازه سال اول اجرای طرح تحول سلامت و منابع مالی که برای این طرح پیش بینی شده بود بیان کرد.

قائم مقام وزیر بهداشت تحت پوشش بیمه قرار دادن ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر را یکی از عوامل افزایش هزینه‌های بیمه سلامت ایرانیان بیان کرد و افزود: این تعداد حدود ۴۰ درصد، افراد تحت پوشش بیمه سلامت را بالا برد.

حریرچی افزود: با اجرای طرح تحول نظام سلامت خدماتی که در گذشته به مردم ارائه می شد و هزینه هایش در خارج از بیمارستان از مردم دریافت می شد، تحت پوشش بیمه قرار گرفت که همین مسئله یکی دیگر از عوامل افزایش هزینه های بیمه سلامت است.

وی دلیل دیگر افزایش هزینه‌های سازمان بیمه سلامت را اصلاح تعرفه‌ها و پوشش خدمات فاقد تعرفه دانست و گفت: البته مورد اول یعنی بیمه شدن ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر تاثیرگذارتر بود چرا که این موضوع در طی دو سال ۵۵۰۰ میلیارد هزینه برای بیمه سلامت در برداشت.

قائم مقام وزیر بهداشت ادامه داد: امیدواریم با ۸۰۰۰ میلیاردی که از محل فروش اوراق مشارکت تصویب شده، سازمان بیمه سلامت بتواند به شرایط بدهی صفر نزدیک شود و البته همانطور که دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور دستور دادند، در بودجه سال آینده هم پیش بینی‌های لازم برای هزینه‌های بیمه سلامت ایرانیان انجام شود.

حریرچی در پایان گفت: باید توجه کرد که این موضوع علاوه بر اینکه به طور مستقیم در حوزه سلامت تاثیرگذار است، می‌تواند از نظر جمع‌آوری نقدینگی و کمک به منابع مالی به نفع مردم موثر باشد و امیدواریم ابلاغ این مصوبه به نحوی باشد که بتواند در حدود یکی دو ماه آینده اجرایی شود.

منبع: آنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: