ارائه گزارش عملکرد اجرایی قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان در جلسه آینده کمیسیون دائمی شورای عتف

برای اولین بار، گزارش عملکرد اجرایی قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان ارائه می شود.

به گزارش عیارآنلاین، الهه عباسی، مدیر امور کمیسیون های دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری در رابطه با برگزاری جلسه صد و چهل و چهارم کمیسیون دائمی در روز چهارشنبه ۲۷ مرداد گفت: دستور اصلی جلسه ارائه گزارش عملکرد اجرایی قانون حمایت از شرکت ها و موسسات دانش بنیان و تجاری سازی نوآوری ها و اختراعات، متشکل از سه بحث اصلی؛ عملکرد صندوق نوآوری و شکوفایی؛ عملکرد کارگروه تشخیص مصادیق شرکت ها و موسسات دانش بنیان است که در این جلسه مطرح می شود.

مدیر امور کمیسیون های دبیرخانه شورای عالی عتف در خصوص اهمیت ارائه این گزارش ادامه داد: بر اساس ماده دو قانون حمایت از شرکت ها و موسسات دانش بنیان و تجاری سازی نوآوری ها و اختراعات، شورای عالی عتف مسئولیت سیاست گذاری، برنامه ریزی و پیگیری اجرای این قانون را بر عهده دارد.

وی اضافه کرد: از زمان ابلاغ این قانون در سال ۱۳۸۹ و تهیه نسخه نهایی آیین نامه اجرایی آن در سال ۱۳۹۳ ، تاکنون گزارشی در خصوص عملکرد آن ارائه نشده است.

وی گفت: اما با کوشش دبیرخانه شورای عالی عتف و سایر دست اندرکاران برای اولین بار این گزارش آماده شده و روز چهارشنبه درکمیسیون دائمی شورای عالی عتف ارائه خواهد شد.

عباسی افزود: در این جلسه رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی،  سرپرست امور شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی و به نمایندگی از دبیر ستاد تجاری سازی و شرکت های دانش بنیان حضور خواهند داشت.

منبع: مهر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: