انتشار اوراق قرضه برای مطالبات بیمه سلامت ایران در دست بررسی است

پاشا، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بیمه سلامت ایران: معادله جدید اقتصادی در خصوص انتشار اوراق قرضه جهت مطالبات سازمان بیمه سلامت ایران در کمیسیون بهداشت مجلس در دست بررسی است. این تصمیم مربوط به بدهی و تعهدات دولت نسبت به سازمان بیمه سلامت ایران است که بخشی از تعهدات یعنی پنج هزار میلیارد تومان به عنوان لایحه پیشنهادی دولت به مجلس ارائه شده بود.

به گزارش عیارآنلاین، غلامرضا عباس پاشا، در خصوص جزئیات تصمیم اخیر نمایندگان کمیسیون بهداشت مبنی بر انتشار اوراق قرضه برای بیمه سلامت گفت:این تصمیم مربوط به بدهی و تعهدات دولت نسبت به سازمان بیمه سلامت ایران است که بخشی از تعهدات یعنی پنج هزار میلیارد تومان به عنوان لایحه پیشنهادی دولت به مجلس ارائه شده بود.
وی افزود: این لایحه در کمیسیون بهداشت مجلس ، تصویب و مقرر شد در مراحل بعدی در کمیسیون تلفیق بودجه به منظور تصمیم گیری ارائه شود و بعد از تصویب این کمیسیون در صحن علنی مجلس رای گیری شود.
به گزارش سازمان بیمه سلامت ایران ، پاشا تاکید کرد: در صورتی که این موضوع به طور کامل در مجلس تصویب شود بخشی از بدهی دولت به سازمان بیمه سلامت و تعهداتی که این سازمان به بخش دولتی و خصوصی دارد، تسویه می شود.
به گفته پاشا، دولت در سال ۹۴، ۶ هزار میلیارد تومان به بیمه سلامت ایران بدهکار است.
وی در خصوص نحوه انتشار اوراق قرضه توضیح داد: هنوز در این خصوص تصمیم گیری نشده است. در واقع کمیسیون تلفیق مجلس در این زمینه تصمیم خواهد گرفت و این موضوع مرحله به مرحله پیش خواهد رفت.
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بیمه سلامت ایران اظهار امیدواری کرد که با این اقدام، بخش اعظمی از تعهدات این سازمان در سال ۹۴ پرداخت خواهد شد .
پاشا ادامه داد: انتظار سازمان بیمه سلامت ایران این است که دولت برای ترمیم بودجه سال ۹۵، چهار هزار میلیارد تومان به سازمان اختصاص دهد که در این صورت مشکلات در سال ۹۵ کاهش می یابد.
پاشا در پاسخ به این سوال که این سازمان چه برنامه ای برای کنترل هزینه ها خواهد داشت، بیان کرد: چندین جلسه مشترک با سازمان مدیریت، وزارت بهداشت و سازمان بیمه سلامت ایران برگزار شده است که کنترل هزینه محور اصلی سال ۹۵ خواهد بود. گایدلاین ها(راهنماهای بالینی)، سیاست های بالینی، نظام ارجاع و پزشک خانواده از جمله پیش بینی های لازم برای کنترل هزینه است که اگر محقق شود قطعا با مشکلی روبرو نخواهیم شد.
به گزارش ایرنا ، پیش تر نیز محمد نعیم امینی فر عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از دفاع اعضای این کمیسیون در جلسات کمیسیون و نیز در صحن علنی از انتشار اوراق قرضه برای بیمه سلامت خبر داده بود.
امینی فر گفت:بیمه سلامت با کسری شدید بودجه مواجه است.
و این کمیسیون منتظر گزارش رسمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: