رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی :

مشکلات گشایش «ال‌سی» بازار مرغ را دچار اختلال کرد

رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه در شش ماه اول سال نیاز به ذرت دامی از خارج کشور تأمین می‌شود، گفت: وضعیت بازکردن «ال‌سی» و کار با دلار در سال جاری در بازار ایران اختلال ایجاد کرد و از میزان واردات این محصول کاست.

به گزارش عیارآنلاین، محمد یوسفی در خصوص دلایل افزایش قیمت ذرت دامی در بازار ایران اظهار کرد:  قیمت جهانی ذرت به‌اندازه‌ای که در بازار ایران افزایش داشته بالا نرفته است.

وی با بیان اینکه واردات ذرت و سویا تحت تأثیر مسائل بانکی قرار دارد، افزود: هرساله در شش ماه اول سال نیاز به ذرت برای خوراک دام از خارج کشور تأمین می‌شود اما شرایط باز کردن “ال‌سی” و کار با دلار در سال جاری اختلالاتی در بازار ایجاد کرد و از میزان واردات کاست.

یوسفی خاطرنشان کرد: واردات ذرت در چند ماه ابتدای سال جاری کاهش داشته و این امر قیمت این محصول را از ۶۵۰ تومان به هزار تا هزار و ۲۰۰ تومان رسانده است.

وی ادامه داد: وقتی واردات کم می‌شود بخشی از افزایش قیمت بی‌رویه نیز به‌خاطر بی‌انصافی واردکنندگان است وگرنه قیمت جهانی افزایش چشمگیری ندارد.

قیمت ذرت از یک ماه آینده کاهش می‌یابد

رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی تصریح کرد: هر تن ذرت برزیل تحویل بنادر ما ۲۲۰ دلار است که نرخ این محصول در سال گذشته و در زمان شدیدترین تحریم‌ها ۱۷۵ دلار بود.

یوسفی گفت: واردات در حال حاضر با دلار انجام نمی‌شود اما با سایر ارزها امکان‌پذیر است و اکنون نیز واردات ذرت افزایش یافته است و از یک ماه آینده قیمت این محصول کاهش می‌یابد.

بنابر این گزارش، بخش عمده‌ای از خوراک طیور از ذرت و کنجاله سویای وارداتی تأمین می‌شود و تغییرات قیمت این محصولات تأثیر زیادی بر خوراک دام و قیمت مرغ در بازار مصرف دارد.

منبع: تسنیم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: