تجهیز و تکمیل ۲۴ مرکز ناباروری در کشور

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تجهیز و تکمیل ۲۴ مرکز ناباروری در سالجاری و کاهش هزینه ها در راستای اهداف و برنامه های دولت یازدهم برای تشویق به فرزندآوری و افزایش جمعیت است.

به گزارش عیارآنلاین، محمد حاجی آقاجانی شامگاه چهارشنبه در حاشیه آغاز عملیات اجرایی کلینیک تخصصی بیماران خاص شهرستان بروجن در پاسخ به پرسش ایرنا مبنی بر این که منتقدان دولت، وزارت بهداشت را به ناباروری و کاهش زاد و ولد در جامعه ترغیب می کنند، افزود: این وزارتخانه اقدام های بی سابقه ای برای افزایش فرزندآوری در سال جاری در دستور کار دارد تا بتواند جامعه را به زادآوری ترغیب کند.
وی تصریح کرد: در این راستا علاوه بر تجهیز مراکز ناباروری، حمایت و کاهش هزینه های باروری برای زوج های نابارور از جمله برنامه های این وزارتخانه است.
آقاجانی ادامه داد: ترویج زایمان طبیعی، کاهش نرخ سزارین به میزان ۶٫۵ درصد از زمان اجرای طرح تحول نظام سلامت و توقف رشد سزارین و تشویق به زایمان طبیعی پس از ۲۰ سال در دولت یازدهم، ساخت و راه اندازی ۳۶۶ زایشگاه و بلوک زایمان از دیگر اقدام های این وزارتخانه به منظور افزایش باروری در کشور طی سال های اخیر بوده است.
وی رایگان کردن زایمان طبیعی برای بیمار را دلیلی بر توجه ویژه وزارت بهداشت به ترویج و افزایش باروری عنوان کرد و گفت: برنامه زادآوری با قدرت در این وزارتخانه ادامه دارد.
ع۰ه/

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: