۱۹ مرد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۴
پایگاه خبری اویل پرایس آمریکا خبر داد؛

شرکت آسار هند روزانه ۱۴۸هزاربشکه نفت از ایران وارد می کند

آمریکا نوشت: شرکت اسار اویل هند در نیمه نخست سال ۲۰۱۶ روزانه به طور میانگین ۱۴۸ هزار بشکه نفت از ایران خریداری کرده که ۴۰ درصد کل نفت خام خریداری شده هند از ایران است.

به گزارش عیارآنلاین، اویل پرایس نوشت؛ شرکت «اسار اویل»** مهمترین شرکت نفتی هند که پالایشگاه «اسار» واقع در شهر وادینار*** استان گجرات**** را اداره می کند، هم اکنون بزرگ ترین واردکننده نفت خام ایران در این کشور است.
به تازگی پالایشگاه اسار اویل اعلام کرده است با صرفه جویی ۱٫۵۰ دلار در هر بشکه( حدود ۱۷۹ میلیون دلار آمریکا) حاشیه سود پالایشگاه اسار را افزایش می دهد که این پول صرف ارتقای پالایشگاه در ۲ تا سه سال آینده خواهد شد.
به گزارش اویل پرایس، میزان واردات نفت اسار از ایران یک سوم مقدار نفتی است که به پالایشگاه اسار عرضه می شود. کل صادات نفت ایران به هند در ماه های ژانویه تا ژوئن ۲۰۱۶(۱۱ دی ۱۳۹۴ تا ۱۰ تیر ۱۳۹۵) ۶۳ درصد نسبت به مقدار آن قبل از لغو تحریم ها افزایش یافته است.
تحریم های هسته ای ایران در تاریخ ۱۷ ژانویه (۲۷ دی) لغو شد.
به گزارش ایرنا، صادرات نفت ایران به آسیا در ماه ژوئن ۲۰۱۶ (خرداد-تیر۱۳۹۵) به بالاترین سطح خود در چهار سال و نیم گذشته رسید و از ماه دسامبر (آذر- دی) ۲۰۱۵ تاکنون نیز تقریباً دو برابر شده است.
چهار کشور چین، هند، ژاپن و کره جنوبی در ماه ژوئن ۲۰۱۶ در مجموع حدود یک میلیون و ٧٢٠ هزار بشکه نفت از ایران وارد کردند و پیش بینی می شود در ماه های آینده، روند افزایش صادرات نفت ایران به بازار آسیا بویژه اقتصادهای نوظهور ادامه یابد.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: