۲۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۱
مردادماه امسال

صادرات روزانه فرآورده‌های نفتی در کشور از مرز ۶١ میلیون لیتر گذشت

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی ایران از صادرات روزانه ۶١ میلیون لیتر نفت‌ گاز و نفت‌کوره در ١٨ روز مردادماه امسال خبرداد.

به گزارش عیارآنلاین، سیدناصر سجادی دیروز  (سه‌شنبه، ١٩ مردادماه) در بازدید از تحریریه شانا که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد، با تبریک این روز به خبرنگاران بویژه حوزه نفت و انرژی گفت: صادرات فرآورده‌های نفتی در ١۴١ روز ابتدای امسال از مرز ۵۶ میلیون لیتر گذشته است.

وی افزود: در این بازه زمانی، روزانه ۴۴ میلیون لیتر نفت‌کوره و ١٣ میلیون لیتر نفت گاز صادر شده است که در مجموع رکورد صادرات فرآورده‌های نفتی به روزانه ۵۶ میلیون لیتر رسیده است.

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اشاره به روند افزایشی این آمار اظهار کرد: در ١٨ روز مردادماه، روزانه ۴٧ میلیون لیتر نفت‌کوره و ١۴ میلیون لیتر نفت‌گاز یعنی روزانه ۶١ میلیون لیتر صادرات فرآورده داشته‌ایم.

وی ادامه داد: صادرات نفت‌گاز پارسال، سه میلیون لیتر بود در حالی که با اقدامات انجام شده تنها صادرات این فرآورده در مردادماه امسال چهار برابر شده است.

سجادی اعلام کرد: برای ایجاد زیرساختهای صادراتی، امکانات بسیار وسیعی در بنادر جنوبی و ماهشهر به وجود آمده و توسعه یافته است.

وی در پایان تاکید کرد: با امکانات وسیع صادراتی به وجود آمده در بنادر جنوبی کشور، امکان انتقال فرآورده‌های نفتی به جنوب و صادرات از این بنادر ایجاد شده است.

منبع: شانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: