۲۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۵۳
امیرآبادی در نشست خبری

تیپ قراردادهای جدید نفتی منسوخ‌ شده/ نمی‌گذاریم کرسنت دیگری اتفاق بیفتد/ وزیر نفت بدقولی کرد

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با انتقاد از قراردادهای جدید نفتی گفت: این تیپ قرارداد حتی در زمان پهلوی هم اجرا نمی‌شده و منسوخ شده و ما نخواهیم گذاشت کرسنت دیگری اتفاق بیفتد.

به گزارش عیارآنلاین، احمد امیرآبادی امشب در نشست خبری که در دفتر این نماینده برگزار شد، ضمن گرامیداشت دهه کرامت و روز خبرنگار اظهار داشت: رسانه‌ها نقش مهمی در دفاع از حقوق مردم دارند و با توجه به جایگاه ویژه‌ای که خبرنگاران در جامعه دارند متأسفانه نتوانسته‌اند به شأن و جایگاه مناسبی برسند.

وی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی این آمادگی را دارد تا لایحه‌ای از طرف دولت برای حمایت از خبرنگاران ارائه شود و مجلس آن را تصویب کند، افزود: طبق قانون و مخالفت شورای نگهبان مجلس نمی‌تواند طرحی را که بار مالی برای دولت دارد ارائه کند و در مورد مشکلات خبرنگاران اگر دولت همت و اراده‌ای در  زمینه حمایت از آن‌ها داشته باشد مجلس آن‌ها را همراهی خواهد کرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متأسفانه برخی قوانین تصویب می‌شود و جنجال‌های زیادی هم برای آن می‌شود ولی این قوانین کامل اجرا نمی‌شود، مانند قوانینی که برای خانواده شهدا و ایثارگران وجود دارد که حتی ۲۵ درصد آن هم اجرا نمی‌شود.

وی انتشار مفاسد اقتصادی را ازجمله کارهای خوب خبرنگاران برشمرد و گفت: انتشار فیش‌های حقوقی کار بسیار خوبی بود که رسانه‌ها به‌صورت مناسب انتشار دادند، شاید برخی بگویند با این کار اصل نظام لطمه دیده است ولی انتشار این‌گونه اخبار باعث می‌شود مردم به بخش‌های حاکمیت اطمینان بیشتری پیدا کنند.

امیرآبادی به مسائل اقتصادی و معیشتی مردم اشاره و خاطرنشان کرد: متأسفانه وضعیت معیشتی مردم خوب نیست و دولت یازدهم باآنکه در پایان راه است ولی به‌دلیل آنکه همه تمرکز خود را صرف مذاکرات و برجام کرده نتوانسته انتظارات مردم در ایجاد رونق اقتصادی را برآورده کند و از ظرفیت کشور غافل شده است.

وی با ابراز اینکه انتقاد از قراردادهای جدید نفتی زیاد است، ادامه داد: ما دارای مخازن نفت و گاز مشترکی با برخی کشورها هستیم و رهبر معظم انقلاب، دولت، نمایندگان و مردم نسبت به آن حساس هستند و همه در تلاش هستند تا بیشتر از آن‌ها برداشت کنند که در قراردادهای جدید نفتی به آن کمترین توجهی شده است.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: چندین جلسه با وزیر نفت در رابطه با قراردادهای جدید نفتی برگزار کردیم و ایشان قول داد که آن‌ها را اصلاح کند که متأسفانه این قراردادهای ناقص در هیئت دولت به تصویب رسید.

وی با انتقاد از این قراردادهای نفتی اظهار داشت: این تیپ قرارداد حتی در زمان پهلوی هم اجرا نمی‌شده و منسوخ شده است، چرا باید به شرکت توتال و دیگران که به ایران خیانت کردند و سر ایران کلاه گذاشتند دوباره اعتماد کنیم و ما نخواهیم گذاشت کرسنت دیگری اتفاق بیفتد.

امیرآبادی به وضعیت جبهه مقاومت در منطقه اشاره کرد و گفت: در یمن رژیم سعودی در باتلاقی مانده که منتظر است با وساطت‌ها آبرومند از آن خارج شود، در سوریه اگر حلب به دست ارتش بیفتد اوضاع عالی خواهد شد و در عراق هم با وجود حشد الشعبی‌ها وضعیت در کنترل کامل است.

وی یکی از اقدامات خوب دولت را کاهش نرخ سودها دانست و افزود: دولت شاید نرخ سود تسهیلات را کاهش داده باشد ولی بانک‌ها با زرنگی ۲۰ درصد اصل وام را نگه می‌دارند که در عمل مشاهده می‌شود دوباره سود تسهیلات ۲۵ درصد شده است.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: