نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران:

فعالیت کارخانه‌های غیرمجاز تولید خوراک دام و طیور نگران کننده است

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه اتاق بازرگانی و اتحادیه خوراک دام آمادگی کمک به وزارت جهاد کشاورزی برای ساماندهی تولیدکنندگان خوراک دام و طیور و آبزیان را دارد گفت: فعالیت واحدهای ‌غیرمجاز در بخش تولید خوراک دام و طیور نگران کننده است.

به گزارش عیارآنلاین، پدرام سلطانی امروز در نشست کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: براساس قوانین بهبود فضای کسب و کار باید نظر بخش خصوصی و تشکل‌ها در تصمیم‌گیری‌ها گرفته شود به طوری که جهانگیری معاون اول رئیس جمهور ابلاغ کرده است که اگر نظر بخش خصوصی در قوانین و مقررات نباشد در هیئت وزیران طرح نخواهد شد.

وی افزود: برای صادرات خوراک دام و محصولات دامی به کشورهای دیگر حداقل تعهدات لازم را رد و بدل کرده‌ایم و باید در این زمینه تجدید نظر کنیم.

وی افزود: یکی از آسیبهایی که در بخش صادرات اینگونه مواد غذایی وجود دارد آن است که ما کاسه داغتر از آش می‌شویم به طوری که وظیفه سلامت شهروندان دیگر کشورها را نیز تامین می‌کنیم و برای صادرات سختگیری‌های بیشتر از کشور مبداء داریم.

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: حیف است که با سختگیری‌های بیشتر از اندازه مانع تجارت فعالین بخش خوراک دام و طیور و آبزیان باشیم.

سلطانی تصریح کرد: یکی از مشکلات صنعت خوراک دام، طیور و آبزیان کشور وجود واحدهای غیرمجاز تولیدکننده خوراک دام، طیور و آبزیان است که این امر برای کشور نگران کننده است.

وی گفت: در شرایطی که به متخلفان رسیدگی نمی‌شود شرایط تولید برای افرادی که سالم تولید می‌کنند و هزینه‌هایی مانند مالیات و تامین اجتماعی دارند دشوار است.

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران در خصوص حذف مالیات صنایع تبدیلی بخش کشاورزی گفت: وزارت جهاد کشاورزی برای حذف مالیات این بخش باید بیشتر در جلسات کارشناسی شرکت کند تا شرایطی فراهم شود که فعالین بخش صنایع تبدیلی کشاورزی بتوانند از نرخ صفر مالیاتی استفاده کنند و با پرداخت مالیات مبلغ پرداختی به آنها عودت داده شود.

منبع: تسنیم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: