کشف ۱۵ تن میوه قاچاق در بندر شهید باهنر

ماموران گمرک شهید باهنر از یک دستگاه کانتینر یخچال دار تعداد یکهزار و چهار کارتن میوه قاچاق شامل سیب درختی، لیمو ترش، گریپ فروت و پرتقال کشف کردند.

به گزارش عیارآنلاین،« مهدی رضایی » مدیرکل گمرک شهیدباهنر در این زمینه افزود: ماموران این گمرک هنگام بازرسی از محموله زنجبیل که توسط یک دستگاه کانتینر یخچالی حمل می شد، تعداد یکهزار و چهار کارتن میوه قاچاق به وزن ۱۵ تن و ۷۸۱ کیلوگرم که در انتهای کانتینر جاسازی شده بود، کشف کردند.
وی اضافه کرد : این محموله قاچاق که در لایه سه هزار و ۲۵۰ کارتن زنجبیل به وزن ۲۱ تن و ۷۷۵ کیلوگرم در یک فقره اظهارنامه قطعی به گمرک اظهار شده بود.
مدیرکل گمرک شهید باهنر درباره چگونگی جاسازی آن گفت: محموله پس از خروج از اسکله برای ارزیابی به گمرک شهیدباهنر منتقل شد که با هوشیاری ماموران، مغایرت کالای اظهاری با کالای ارایه شده آشکار شد و پس از تخلیه کامل و تشریفات ارزیابی، این میوه ها کشف و ضبط شد.
رضایی یادآور شد: ارزش محموله یک میلیارد و ۲۸ میلیون ریال بود و محموله کشف شده با توجه به عدم اظهار کالا و ممنوعیت ورود میوه خارجی به کشور، برابر ماده ۱۱۳ قانون امور گمرکی قاچاق اعلام شد.
به گزارش ایرنا، معاون حقوقی و نظارت گمرک جمهوری اسلامی ایران پیش از این اعلام کرده بود: پارسال ۲۸۹ تن انواع کالاهای قاچاق شامل مواد مخدر، قرص های روانگردان، مواد پیش ساز و… در گمرک های کشور کشف شد.
بر پایه اطلاعات گمرک جمهوری اسلامی ایران، کشور ما ۲۹ گمرک در استان های مختلف دارد.
گمرک سازمانی دولتی است که مسئول اجرای قوانین گمرکی و اخذ حقوق و عوارض ورودی (واردات) و خروجی (صادرات) و همچنین مسئول اجرای سایر قوانین و مقررات مربوط به واردات، ترانزیت و صادرات کالاهاست.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: