۲۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۱۴

دولت با «تک‌نرخی شدن سوخت» موافق است +فیلم

وزیر نفت گفت: در حال حاضر کارت سوخت را برای بنزین ضروری و عاملی برای کنترل مصرف نمی‌دانیم پس تک‌نرخی شدن برای بنزین یک امر واجب است.

به گزارش عیارآنلاین، بیژن زنگنه پس از حضور در جلسه عصر امروز کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: نمی دانم کمیسیون «برنامه، بودجه و محاسبات» مجلس در مورد «تک‌نرخی شدن بنزین» چه تصمیمی گرفته است اما ما به عنوان دولت و وزارت نفت با تک نرخی شدن سوخت موافق هستیم.
وی تصریح کرد: در حال حاضرکارت سوخت را برای بنزین ضروری و عاملی برای کنترل مصرف سوخت نمی‌دانیم .
زنگنه اظهار داشت : کارت سوخت در زمان شروع عملکرد موفقی داشته اما در حال حاضر نیازی به آن نیست اما در گازوئیل باید حتماً کارت سوخت داشته باشیم.
وزیر نفت تاکید کرد: تک نرخی شدن برای بنزین هر نرخی که می‌خواهند بگذارند یک امر واجب است چون وقتی بنزین دونرخی باشد فسادآور است و نمی شود آن را کنترل کرد.
زنگنه در بخش دیگری از سخنان خود به «قراردادهای جدید نفتی» اشاره کرد و گفت: کمیسیون انرژی کارگروهی برای پیگیری و بررسی این موضوع تشکیل داده است .
وی افزود: متن شرایط عمومی (قراردادهای جدید نفتی) به رئیس مجلس شورای اسلامی ارسال شده است تا طبق قانون بررسی شود.
زنگنه گفت : هیئت «تطبیق مصوبات دولت با قوانین» – که در مجلس وجود دارد – این موضوع را بررسی خواهد کرد و اگر با قانون مغایرت داشته باشد آن را به دولت ابلاغ می‌کند تا اصلاح کنیم.
وی افزود: قراردادهای جدید نفتی برای تصویب به مجلس فرستاده نشده بلکه برای این است که اگر هیئت تطبیق مصوبات دولت با قوانین مغایرتی دانست، آن را اعلام کند.
وزیر نفت در مورد تجمع فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت مقابل مجلس نیز گفت: در این باره مقرراتی داریم و طبق آن عمل می‌کنیم . وضعیت آنها مثبت است و طبق مقررات عمل خواهد شد و تعدادی استخدام می شوند.
زنگنه در مورد آخرین وضعیت دکل‌های نفتی گمشده اظهار داشت: این دکل‌ها که گم شده‌اند، همانجا هستند.

۰۰:۰۰۰۲:۰۲

دانلود فیلم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: