مولاوردی: بدون استفاده از ظرفیت بانوان نمی توان به توسعه پایدار دست یافت

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری با اشاره به تجربه کشورهای توسعه یافته گفت: بدون بهره گیری از ظرفیت زنان توسعه پایدار ممکن نیست.

به گزارش عیارآنلاین، شهیندخت مولاوردی روز دوشنبه درآیین امضای تفاهم نامه همکاری مشترک معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و وزیر نیرو که در محل این وزارتخانه برگزارشد، اظهارکرد: برای توسعه کشور باید از تمام ظرفیت های موجود جامعه بهره برد.
وی استفاه ازظرفیت و توانمندی زنان در بهینه سازی و مصرف انرژی را یکی از اهداف این تفاهمنامه برشمرد و افزود: زنان درچهارچوب، نقش مادران خانواده، معلمان و کارکنان ادارات دولتی می توانند به بهینه سازی مصرف انرژی کمک شایانی کنند.
به گفته مولاوردی یکی ازاهداف برنامه ششم توسعه کشور موضوع بحران آب است و زنان نقش تاثیری گذاری دارند.
وی افزود: به منظور ارتقای سیاست های کلی اصلاح مصرف انرژی و تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی باید از تاثیر آموزشی بانوان در خانواده و جامعه بهره مند شویم.
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری اظهارکرد: براساس ماده ۲۳۰ برنامه پنجم توسعه ساز و کار مشارکت و استفاده از توانایی ها و ظرفیت های بانوان در اجرای طرح های توسعه تعیین شده است بنابراین برای تحقق این ماده قانونی تاکنون ۸۰ طرح، ۴۵ موافقتنامه اجرایی و ۲۰ تفاهم نامه در موضوعات مختلف اجرا شده است.
مولاوردی گفت: درمجموعه وزارت نیرو اقدامات مثبتی برای بهره مندی از توان تخصصی بانوان در مجموعه هیات مدیره شرکت ها و عرصه های مختلف تخصصی و مدیریتی انجام شده است.
وی افزود: امیدواریم در این وزارتخانه تسهیلات امنیت شغلی زنان فراهم و در آزمون های استخدامی پیش رو عدالت جنسیتی رعایت شود.
ملاوردی به دستور رئیس جمهور مبنی بر لغو آزمون های استخدامی اخیر اشاره کرد و گفت: براساس این دستور قرار است آزمون های استخدامی پیش رو با رعایت عدالت جنسیتی برگزار شود.
وی درباره نحوه عملیاتی شدن این تفاهمنامه گفت: طرح مدیریت الگوی مصرف آب و برق پس از ایجاد کمیته مشترک راهبردی در سطح ملی و در مدت یکسال اجرایی خواهد شد.
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری از ادامه دار شدن این تفاهنامه در صورت علاقمندی دو طرف در دولت بعد خبر داد.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: