۱۸ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۴
مدیرعامل پرتامینا:

اندونزی به‌دنبال افزایش واردات نفت و ال‌پی‌جی ایران است

مدیرعامل شرکت پرتامینا ضمن اعلام این که نخستین محموله ال‌پی‌جی ایران ماه آینده وارد اندونزی می شود، تصریح کرد که این کشور خواهان افزایش واردات نفت و ال پی جی از ایران در آینده ای نزدیک است.

به گزارش عیارآنلاین، دووی سوجیپتو، مدیر عامل شرکت ملی نفت اندونزی (پرتامینا) پس از پایان مراسم امضای یادداشت تفاهم همکاری مشترک میان شرکت ملی نفت ایران به منظور مطالعه میدانهای نفت آبتیمور و منصوری از سوی شرکت اندونزیایی، با ابراز تمایل نسبت به واردات نفت خام و محصولات پتروشیمی از ایران گفت: با توجه به لغو تحریم‌ها و فضای مساعد همکاری‌های بین المللی در ایران و همچنین تصمیم به افزایش تولید نفت و گاز در این کشور، فرصتهای همکاری زیادی میان ٢ کشور وجود دارد و پرتامینا می تواند سرمایه گذاریهای وسیعی در ایران انجام دهد.

وی افزود: ایران و اندونزی می توانند در پروژه های زیرساختی از جمله ساخت پالایشگاه همکاری کنند.

در همین حال، اکتاوینو علیمودین، سفیر اندونزی در تهران درباره همکاری های تهران-جاکارتا گفت: از این پس اندونزی گفتگوهای خود را با ایران به منظور افزایش سرمایه گذاریها در صنعت بالادستی و ساخت پالایشگاه ادامه می دهد، همچنان که هم اکنون همکاریهای مشترکی میان این ٢ کشور در بخش های مختلف وجود دارد.

سفیر اندونزی در ایران تصریح کرد: ایران و اندونزی برای فروش نفت خام و افزایش صادارت ال پی جی به اندونزی در حال مذاکره هستند.

سوجیپتو گفت: ماه آینده نخستین محموله خریداری شده ال پی جی از ایران وارد اندونزی می شود؛ حجم این محموله ۴۴ هزار تن است و در محموله های بعدی قصد داریم حجم خرید خود را افزایش دهیم.

به گزارش وزارت نفت، وی ادامه داد: گفتگوی ٢ کشور به منظور خرید نفت خام ایران ادامه دارد و بزودی حجم محموله و زمان ارسال آن مشخص می شود.

مدیرعامل پرتامینا یادآور شد: قیمت بسیاری از محصولات در ایران مانند ال پی جی، نفت خام، میعانات و دیگر محصولات، نسبت به اندونزی پایین تر است و افزون بر از تجارت بالادستی، دیگر روابط تجاری نیز می تواند توسعه یابد.

منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: