۱۷ مرد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۱

قیمت جهانی نفت افزایش یافت

انتشار خبرهایی درباره احیای مذاکرات محدود کردن تولید نفت در درون اوپک موجب شد تا قیمت نفت امروز افزایش یابد.

به گزارش عیارآنلاین، انتشار گزارش هایی درباره احیای مذاکرات برخی اعضای اوپک در خصوص محدود کردن تولید موجب شد تا قیمت نفت امروز افزایش یابد.
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا امروز با ۱۹ سنت، معادل نیم درصد افزایش به ۴۱ دلار و ۹۹ سنت رسید. قیمت نفت برنت نیز با ۱۵ سنت، معادل ۰٫۳۴ درصد افزایش به ۴۴ دلار و ۴۲ سنت رسید.
این افزایش قیمت از آن جهت بوده که برخی از اعضای اوپک درخواست هایی را برای بررسی مجدد فریز نفتی مطرح کرده اند. مت اسمیت، تحلیلگر موسسه کلیپردیتا در این باره گفت: «اعظای اوپک شامل ونزوئلا، اکوادور و کویت این درخواست را مطرح کرده اند. اما درست مثل تلاش های قبلی، به نظر می رسد که این درخواست نیز شکست خواهد خورد.»
با توجه به عدم اتفاق نظر تمام اعضای اوپک در این زمینه، مازاد عرضه نفت و فرآورده های نفتی همچنان بر بازار سایه افکنده است.
در چین، همزمان با کاهش رشد تقاضا و مازاد عرضه فرآورده های نفتی، صادرات سوخت این کشور در ماه جولای بیش از ۵۰ درصد نسبت به یک سال قبل افزایش داشته و به ۴٫۵۷ میلیون تن رسیده است.
در همین حال، تعداد سکوهای نفتی در آمریکا به ۳۸۱ سکو رسیده که بالاترین رقم از ماه مارس تاکنون است.
در بخش تقاضا، موسسه ای بی برنستاین اعلام کرد، رشد قوی اخیر تقاضا برای نفت، تضعیف خواهد شد.
تحلیلگران این موسسه گفتند: «در ماه جولای متعاقب رای انگلیس به خروج از اتحادیه اروپا، صندوق بین المللی پول چشم انداز رشد اقتصاد جهانی را در سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ به ترتیب ۱۰ و ۲۰ صدم درصد کاهش داد.» این تحلیلگران افزودند، رشد تقاضا برای نفت در نیمه دوم سال ۲۰۱۶ به حدود ۱٫۱ درصد کاهش خواهد یافت و سال آینده به زیر یک درصد خواهد رسید.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: