افزایش مرخصی زایمان منوط به تایید مدیران دستگاه‌ها

به گزارش عیارآنلاین، الهام امین زاده درباره آخرین وضعیت ارتقای مرخصی زایمان افزود: براساس حکم قانونی قرار بود مرخصی زایمان از ۶ ماه به ۹ ماه ارتقاء‌پیدا کند اما برخی از بخشهای دولتی و غیردولتی این توان مالی را نداشتند که خانم ها ۳ ماه افزایش مرخصی زایمان منوط به تایید مدیران دستگاههابیشتر از کارشان […]

به گزارش عیارآنلاین، الهام امین زاده درباره آخرین وضعیت ارتقای مرخصی زایمان افزود: براساس حکم قانونی قرار بود مرخصی زایمان از ۶ ماه به ۹ ماه ارتقاء‌پیدا کند اما برخی از بخشهای دولتی و غیردولتی این توان مالی را نداشتند که خانم ها ۳ ماه افزایش مرخصی زایمان منوط به تایید مدیران دستگاههابیشتر از کارشان دور باشند.

وی گفت: پس از بررسی مشکلات مطرح شده قرار شد همان مرخصی ۶ ماه اجرایی شود و خانم هایی که ۳ ماه بیشتر از مرخصی استفاده کنند در محیط کار پذیرفته نشوند.

دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی تصریح کرد: با اعلام طرح ارتقای مرخصی زایمان بسیاری از خانم ها از ۹ ماه مرخصی استفاده کردند و پس از بازگشت به کار، دیگر بکارگیری نشدند که همین مسئله موجب تشکیل پرونده های متعددی در دیوان عدالت ادرای شد.

امین زاده گفت: در حال حاضر پرونده های دیوان عدالت اداری در این بخش رسیدگی شده و احکام آن در مرحله صدور است که بخشی از احکام به نفع زنان صادر شده است.

منبع: نسیم آنلاین

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: