۱۷ مرد ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۱۴

چیت‌چیان درباره «آب» و «برق» به اعضای کمیسیون انرژی توضیح داد

وزیر نیرو در جلسه کمیسیون انرژی درباره تحقق برنامه‌های پیش‌بینی شده در حوزه آب و برق و همچنین چالش‌های این دو صنعت توضیحاتی را به نمایندگان مجلس ارائه کرد.

به گزارش عیارآنلاین، علی ادیانی با اشاره به حضور وزیر نیرو و معاونان وی در جلسه امروز کمیسیون انرژی اظهار کرد: ابتدا چیت‌چیان اهمیت و جایگاه وزارت نیرو در مجموعه اقتصاد ملی را تبیین کرد و پس از آن نیز هریک از معاونین وی در امور برق و  انرژی های تجدیدپذیر، همچنین آب و آبفا گزارش خود را ارائه کردند.

نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس افزود: چالش هایی که در حوزه صنعت برق و آب کشور وجود داشته و در آینده نیز ممکن است بعضی از مولفه‌ها این صنایع را تهدید کنند در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت ضمن اینکه وزیر توضیحاتی را در مورد میزان پیشرفت حوزه برق و آب براساس برنامه پنجم توسعه ارائه کرد.

وی با بیان اینکه برخی از نمایندگان نیز دیدگاه ها و سوالات خود را مطرح کردند گفت: از اهم مطالب مطرح شده توسط نمایندگان وضعیت نامناسب آب شرب در بسیاری از شهرها و استان‌های کشور بوده که مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

ادیانی همچنین اظهار کرد: بحث قرارداد ساخت نیروگاه با شرکت ترکیه‌ای که براساس آن ۵ هزار مگاوات برق تولید شود از دیگر مباحث مطرح در کمیسیون بود که نمایندگان نقدها و نظراتی را داشتند.

به گفته وی احداث برخی سدهای غیرکارشناسانه و مخرب که منجر به تخریب محیط زیست و خشک شدن برخی تالاب‌ها می‌شود از دیگر مسائل مطرح در کمیسیون بود.

نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس در ادامه اظهار کرد: وزیر نیرو مطالبی را در خصوص سوالات نمایندگان مطرح کرد و قرار شد ارتباطات دوجانبه میان وزارت نیرو و کمیسیون انرژی بیشتر شده و از ظرفیت‌های کمیسیون استفاده شود.

منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: