۱۶ مرد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۱
فردا صورت می‌گیرد

عرضه یک میلیون بشکه میعانات گازی در بورس انرژی

فردا دوشنبه ۱۸ مرداد ماه ۹۵، رینگ بین‌الملل بازار فیزیکی بورس انرژی ایران شاهد نخستین عرضه میعانات گازی مجتمع گاز پارس جنوبی خواهد بود.

به گزارش عیارآنلاین، سید علی حسینی مدیر عامل بورس انرژی گفت: عرضه یک میلیون بشکه‌ای بورس انرژی از نوع کشف پریمیوم می‌باشد. معاملات کشف پریمیوم معاملاتی است که آخرین قیمت مبنا که بر اساس قیمت های جهانی و شرایط بازار و عرضه کننده است، در اطلاعیه عرضه اعلام می‌شود و خریداران بر روی دیسکانت یا پریمیوم با هم به رقابت می‌پردازند.

وی با بیان اینکه این معامله به صورت ریالی تسویه می‌شود، عنوان کرد: در این روز حجم عرضه یک میلیون بشکه و قیمت جهت واریز پیش پرداخت ۴۱٫۴۶ دلار می‌باشد که آخرین قیمت مبنا ۴۲٫۴۶ دلار و قیمت پایه ۱- دلار است.

این مقام مسئول با اشاره به سازوکار معاملات گفت: خریداران علاقه مند برای شرکت در معامله باید تا قبل از شروع عرضه، ۱۰ درصد ارزش ریالی معامله را مطابق با مکانیزم مصوب هیئت مدیره بورس انرژی ایران (میانگین نرخ خرید و فروش ارز استعلام از سه صرافی بانک ملت، امید سپه و سامان) به حساب شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه واریز نمایند.

به گفته وی حداقل حجم قابل خرید توسط هر مشتری یک میلیون بشکه است که با نوسان عملیاتی مثبت، منفی ۵ درصد در یک محموله و یک کشتی قابل حمل است، همچنین دوره تحویل کالا در بازه ۱۴ شهریور ماه ۹۵ لغایت ۱۸ شهریور ماه ۹۵ است.

حسینی عنوان کرد: فرآیند تسویه در این معامله به صورت شرایطی بوده و جزئیات تسویه مطابق توضیحات اطلاعیه عرضه است.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: